Ryzen 5 3600 sistem toplamak

Emrah 06

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar ekran kartını ve anakartı satıp 8 GB'ya da 12 GB ekran kartı almak istiyorum. Öneriniz tavsiyelerinizi yazın bütün sistemi de gözden geçirebilirim. Satıp biraz da üstüne koyarsam daha iyisi olur mu? Siz söyleyin beni şımarık sanmayın çok çalıştım almak için inşallah okuyan herkesin de nasip olur.

AMD ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm işlemci.

MSI B450M-A Pro Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.

Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix siyah DDR4 3000MHz CL15 1.35v PC RAM.

Crucial 480GB BX500 serisi 3D NAND SATA 3.0 SSD (okuma 540 MB / yazma 500 MB)

Xigmatek cyclops Black 4x120mm fan X-Power 650W 80Plus mesh panel MidT ATX kasa.

MSI Radeon RX 5600 XT Mech OC 6 GB GDDR6 192bit AMD ekran kartı.

Rampage 31, 5" RM-644s HDR 165Hz hdmı*3 + DP PC Curved oyuncu monitörü.

Rampage KB-R33 macromy RGB aydınlatmalı oyuncu klavye - siyah.

Rampage shine SMX-R15 USB Siyah/Gri 10 tuş 10000 DPI RGB oyuncu mouse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ekran kartını ve anakartı satıp 8 GB'ya da 12 GB ekran kartı almak istiyorum. Öneriniz tavsiyelerinizi yazın bütün sistemi de gözden geçirebilirim. Satıp biraz da üstüne koyarsam daha iyisi olur mu? Siz söyleyin beni şımarık sanmayın çok çalıştım almak için inşallah okuyan herkesin de nasip olur.

AMD ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm işlemci.

MSI B450M-A Pro Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.

Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix siyah DDR4 3000MHz CL15 1.35v PC RAM.

Crucial 480GB BX500 serisi 3D NAND SATA 3.0 SSD (okuma 540 MB / yazma 500 MB)

Xigmatek cyclops Black 4x120mm fan X-Power 650W 80Plus mesh panel MidT ATX kasa.

MSI Radeon RX 5600 XT Mech OC 6 GB GDDR6 192bit AMD ekran kartı.

Rampage 31, 5" RM-644s HDR 165Hz hdmı*3 + DP PC Curved oyuncu monitörü.

Rampage KB-R33 macromy RGB aydınlatmalı oyuncu klavye - siyah.

Rampage shine SMX-R15 USB Siyah/Gri 10 tuş 10000 DPI RGB oyuncu mouse.
Ekran kartını satıp rx 6600 veya 3060 alabilirsin bütçe nedir bu arada ?

Tam bütçe nedir ve şu an elinizde olan parçalar nedir? Ona göre bir şeyler diyeyim, zira bu şekilde patlakları olan bir sistem.

Anakart olarak B450M S2H tercihim olur.

Kasa + PSU kesinlikle değiştiririm. Kasa piyasasından haberim yok bu yüzden yorum yapmayacağım.

Ekipmanları elden geçireyim öncelikle.

O mouse yerine Razer DeathAdder Essential Kablolu Optik Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu al. İkisini de denedim sensör, ergonomi, kablo, skatez bakımından Razer çok daha üstün.

O klavye yerine eğer Blue Switch sesi çekerim diyorsan Galax Stealth 03 Blue Switch RGB Aydınlatmalı Mekanik Oyuncu Klavyesi (KGS0314T1MR1BBK0-GLX) | Teknobiyotik bunu, çekemem dersen Lenovo Legion K300 RGB Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih et.

O monitör ne kadar bilmiyorum ama 4000 civarı bir fiyat etiketi bulunmakta. Onun yerine ise https://www.hepsiburada.com/dell-s2...isplay-curved-gaming-monitor-pm-HBC000003SDYK bu arkadaşı tercih ederim açıkçası. Şu anda ise bunun 27" olan modelini kullanmaktayım memnunum bir sorununu da görmedim.

SSD'de sorun var denilmekte bu yüzden Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe daha uyguna bunu alırım açık konuşmak gerekiyorsa.

Tam bütçe verin ona göre daha sağlı bir sistem dizilebilir veya fırsat sistemlerinden güzel bir sistem bulunup tercih edilebilir.

10000
12000TL
Anakart olarak B450M S2H tercihim olur.

Kasa + PSU kesinlikle değiştiririm. Kasa piyasasından haberim yok bu yüzden yorum yapmayacağım.

Ekipmanları elden geçireyim öncelikle.

O mouse yerine Razer DeathAdder Essential Kablolu Optik Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu al. İkisini de denedim sensör, ergonomi, kablo, skatez bakımından Razer çok daha üstün.

O klavye yerine eğer Blue Switch sesi çekerim diyorsan Galax Stealth 03 Blue Switch RGB Aydınlatmalı Mekanik Oyuncu Klavyesi (KGS0314T1MR1BBK0-GLX) | Teknobiyotik bunu, çekemem dersen Lenovo Legion K300 RGB Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih et.

O monitör ne kadar bilmiyorum ama 4000 civarı bir fiyat etiketi bulunmakta. Onun yerine ise https://www.hepsiburada.com/dell-s2...isplay-curved-gaming-monitor-pm-HBC000003SDYK bu arkadaşı tercih ederim açıkçası. Şu anda ise bunun 27" olan modelini kullanmaktayım memnunum bir sorununu da görmedim.

SSD'de sorun var denilmekte bu yüzden Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe daha uyguna bunu alırım açık konuşmak gerekiyorsa.

Tam bütçe verin ona göre daha sağlı bir sistem dizilebilir veya fırsat sistemlerinden güzel bir sistem bulunup tercih edilebilir.
Mouse ve klavye daha iyisi olabilir benim hatam SSD 1TB var monitör değiştirmem kasa ne olabilir

Son düzenleme:
Mouse ve klavye daha iyisi olabilir benim hatam SSD 1TB var monitör değiştirmem kasa ne olabilir?

Kasa piyasasını uzun süreden beri bilmiyorum. @The Man From E.A.R.T.H. Yardımcı olur o konuda.

Monitör halihazırda olduğundan dolayı mı değişmezsiniz öyle ise bir şey diyemem ancak eğer alınmadıysa attığım tercih edilebilir.

Klavye mouse aynı şekilde alınacak mı yoksa eliniz de mi var?

Ayrıca kulaklık olarak ne düşünüyorsunuz, fiyat aralığınız nedir?

Geri
Yukarı