Ryzen 5 3600 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

NoOne2342

Yoctopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 sahibiyim, ekranıma görüntü gelmiyor diye bilgisayar tamircisine götürdüğümde işlemcimin arızalı olduğunu söyledi.
Pinlerde hiçbir hata yok dahası fiziksel olarak hiçbir hata yok ürün 0 gibi garantisi yeni bitti. Garanti firmasını aradığımda tamirin mümkün olmadığını söylediler. İşlemcim nasıl bozulmuş olabilir? Veya ne yapmam gerektiği hakkında önerilerde bulunabilir misiniz?

Kanka acaba şey yapmış olabilir misin HDMI'yi ekran kartı soketi yerine gidip anakarta takmış olabilir misin bir arkadaş öyle yapıp görüntü gelmesini bekliyordu geçen, gelmeyince oda bozuk sandıydı.

HDMI girmez başka eşi benzeri bir slot yok anakartta sanırım bir yanlışlık var, ya da girebilir ama dişleri kırabilir.

İyi de AMD CPU ve GPU için konuşmuyor muyuz?
Arkadaşın monitör e görüntü gelmiyor ve ryzen 5 3600 işlemcide grafik birimi bulunmuyor yani anakarttaki hdmi portuna bağlaması durumunda görüntü alamayabilir bu şekilde bir hata yapmış olabilir diyerekten böyle bir mesaj attım işlemcide sorun varsa ne olduğu bilemem işlemcilerin veya elektronik sistemlerin verdiği hatalar konusunda bilgi sahibi değilim..

Arkadaşın monitör e görüntü gelmiyor ve Ryzen 5 3600 işlemcide grafik birimi bulunmuyor yani anakarttaki HDMI portuna bağlaması durumunda görüntü alamayabilir bu şekilde bir hata yapmış olabilir diyerekten böyle bir mesaj attım işlemcide sorun varsa ne olduğu bilemem işlemcilerin veya elektronik sistemlerin verdiği hatalar konusunda bilgi sahibi değilim.

Evet bende Ryzen de onboard GPU olmadığı için yazdım.

HDMI girmez başka eşi benzeri bir slot yok anakartta sanırım bir yanlışlık var, ya da girebilir ama dişleri kırabilir.

Kablolarınızı kontrol edin genelde hdmı veya dp kablosunda olur

Yeni konular

Geri
Yukarı