Ryzen 5 3600 sıvı soğtuma gerekli mi?

Ama o ZMN sadece işlemcinin fiyatı 3K'ya denk geliyor.

Mantıksız bomboş para dökmüş olursunuz 3600 ve Ryzen 7 soğutucu alarak.
Sizin bütçenizde alın bunu SPB kapatın voltaj düşürme uygulayın ısılarda düşüş yaşanacaktır zaten. Sonra sıvı soğutma veya hava soğutma ne isterseniz alırsınız. PF240 öneririm kendim kullanıyorum işlemcime o.c yaptım ona rağmen gayet iyi bir soğutma performansı var.

Beyler ben şunu anlatmaya çalışıyorum. Maks 2.500TL olabilir ve ben bir daha sisteme en az 4 yıl yükseltme yapmayı düşünmüyorum sadece yayın yapıp oyun oynayacağım.

2700₺ yuazmışsınız şimdi 2500₺ diyorsunuz biz size diyoruz ki AMD Ryzen 7 3700X 3.6/4.4GHz AM4 İşlemci: Amazon.com.tr
Bunu alın yanında zaten o ışıklı Ryzen 7 soğutucusu geliyor sizin dediğiniz 500₺ olan hem yayında açacakmışsınız. Sonrada PF240 alırsınız o.c yaparsınız.

3600+Arctic Freezer 34 Duo alın geri kalan parayla da başka yükseltmeler yapın veya arkadaşların dediği gibi 3700X alın.
Eğer sistemi toplamadıysanız ekran kartı modeli yükseltilebilir mesela.

@Shuichi Tatsuo hocam ben de işlemcimi upgrade ettikten sonra (veya değiştirmeden) PF240 almayı düşünüyorum, hem fiyatı uygun hem de soğutması iyi. Nasıl? Fiyatını hak ediyor mu?

Sonuna kadar hak ediyor bence. 1 ay önce aldım 3.16GHz işlemcimi 3.68GHz değerine o.c yaptım ve boşta 700RPM hızda 40derece sabit veriyor bana oyuna gireceğim zaman anakartım eski olduğğundan program yardımı ile 1300RPM gibi bir değer çıkarıyorum 46 derecelerde dolanıyor. Eğer çok yoracak gibi duruyorsa fan hızını Full ayarlara getiriyorum yani 2200RPM aynı 46 50 derece arası oynuyorum almanızı öneririm.
Benim işlemcim bir de aşırı derece ısınan bir işlemci o.c ile bu değerleri veriyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı