Ryzen 5 3600 stok fan macunlu mu geliyor?

samedovski

Decapat
Ryzen 5 3600 sipariş verdim ama stok fanda macun sürülü mü oluyor? Ayrı olarak MX4 macun da sipariş vermiştim onu sürmeyi planlıyordum ama sürülü geliyorsa MX4'ü üzerine sürmeme gerek var mı?

Standart bir kullanıcı iseniz soğutucunuz yeterli ben şahsen sürülü gelen macunlara güvenemeyip kendim sürüyorum ancak gerekli mi? Hayır değil.
Ryzen 3600 için stok soğutucu yeterli değil. Ben de böyle düşünüp bilgisayar toplarken soğutucu almamıştım. Oyuna girince işlemci sıcaklığı 80-90 derecelere çıkıyor.

Ryzen 3600 için stok soğutucu yeterli değil. Ben de böyle düşünüp bilgisayar toplarken soğutucu almamıştım. Oyuna girince işlemci sıcaklığı 80-90 derecelere çıkıyor.

Sizden kaynaklanan bir sorun. OCCT testinde anca 82-83 dereceleri görüyor Max temp limit ise 95 standart bir kullanıcı oyunlarında %100 yükte çalıştırmıyor. Zaten render alacak olan adam 3600 kullanmaz :) dediğim gibi takıntılı değilseniz stock soğutucu yeterli.

Son düzenleme:
Sizden kaynaklanan bir sorun. OCCT testinde anca 82-83 dereceleri görüyor Max temp limit ise 95 standart bir kullanıcı oyunlarında %100 yükte çalıştırmıyor. Zaten render alacak olan adam 3600 kullanmaz :) dediğim gibi takıntılı değilseniz stock soğutucu yeterli.
Sorun nasıl benden kaynaklı olabilir acaba? :D Gerçi oyun oynamam hata olabilir :p

Geri
Yukarı