Ryzen 5 3600 stress testi 106 derece boşta 60 derece

Alpando

Picopat
Arkadaşlar merhaba, 1 hafta önce OEM olarak bir sistem aldım 1 haftadır kullanıyorum. AMD Ryzen Master programını indirdim geldiği gün. İşlemci boşta 60 AMD Ryzen Master programının kendi stress testinde 90 dereceleri gördü. Bana çok fazla geldi üzerine bugün AIDA64 stress testi yaptım yapmadan önce Ryzen Master'dan 1.3 Volt'a 4075 MHz'ye sabitledim. Test 2 dkyı bulmadan 106 dereceyi gördü ve bilgisayar kapandı. Bilgisayardan pek anlamayan biri olarak windowsuda ben kurdum acaba driverlar vs hatalı mı ya da başka bir sorun var mı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasanın hava almasıda vasat bana göre ama yine de bu sıcaklıklara ulaşması normal gelmedi bana.https://www.bizdehesapli.com/amd-ryzen-5-3600-6-core-3-60-4-20ghz-35mb-cache-65w-wraith-stealth-fan-am4-box-urun-RYZ3600

Son düzenleme:
Link bozuk, OEM hazır sistem alırsanız olacağı budur. Link'i düzgün atar mısınız?

Azarlarcasına "şunu alırsanız olacağı budur" gibisinden söylemler yerine daha çözümcül olsak olmaz mı? Bu konuda bilgili birisi olsa buraya bu konuyu açmazdı, böyle bir sorun yaşamazdı zaten. Konu sahibi ise yaşamış ve yardım bekliyor, bu tutumdan çıkmak gerek bence.

Asus Vento kasa, çöp sirkülasyon yani. Bir de CPB açıksa stok soğutucuyla çok doğal ısınma, ama 106 olmamalı, soğutucu düzgün montajlanmamış olabilir. Yerinde olsam iyi bir bilgisayarcı bulurdum kasayla stok fandan kurtulurdum.
En kısa zamanda kasayı değiştireceğim.cpbyi bulamadım biostan çok aradım asus b450 anakart.
ASUS Vento kasaya biz tabiricahis ise leğen deriz.
Acı bir şekilde öğrendim ne yazık ki ama yinede normal değil sanırım 106
Bir de kule tipi fan önerebilir misiniz en azından birkaç ay kasa değişmeden soğutucu ile idare edeyim

Geri
Yukarı