Ryzen 5 3600 undervolt 1.15 Volt 4.2 GHz

FurkanxdTR

Hectopat
İşlemciye undervolt yaptım Ryzen Master üzerinden. Bu şekilde değerler 1.15 Volt ve 4.2GHz. Hemen Prime95 indirdim ve 5 dakikadır test yapıyorum herhangi bir sorun olmadı. İşlemci 80 derece gördü. Ve bir here 89 dereceye sıçradı. Sizce nasıl?

Genel olarak kaç derece arası gidip geliyor.
Benim işlemci 4.40 GHz 1.2125 voltaj ile 82 Derece'yi gördü fakat 71 ile 78 derece arası gidip geldi sizin de aynı durumsa bırakabilirsiniz.

R5 3600 stock fan ile Prime 95 testinde 5dk bile sürmeden 90 üstü dereceleri görmesi normal mi? 4.2 bile görmeden.

İşlemci CPB açık halde sıcak çalışıyor bir de üstüne Prime 95 gibi sağlam bir test binince o değerler bana normal geldi. CPB kapatıp Prime 95 testine sokar mısınız?

İşlemci CPB açık halde sıcak çalışıyor bir de üstüne Prime 95 gibi sağlam bir test binince o değerler bana normal geldi. CPB kapatıp Prime 95 testine sokar mısınız?

Hocam öncelikle ofiste olduğum için test edemeyeceğim malesef. Diğer bir taraftanise CPM ile neyi kastettiğinizi anlamadım cahilim bu konularda :) İşlemcinin Turbo boost kısmı açık oyunlarda bir sorun olmuyor 4.1 sabit 7 saat gibi bir süre zarfında 80 dereceyi aşmıyor stock fan ile. Ayrı bir voltaj ayarı da yapmadım zaten yapmasını bilmiyoruz :) Bana da biraz normal geliyor açıkçası öğle sıcağında stock fan ile %100 altında 90 dereceyi aşması stres testinde. Bu arada neden 4.2 çıkmıyor acaba bunu da merak ediyorum.

Geri
Yukarı