Ryzen 5 3600 Undervolt

Zarar yerine faydası olur, ne kadar düşük voltaj o kadar iyi. İşlemcinizin ömrünü bile uzatmış sayılırsınız şu an, 1.15 çok iyi bir değer şanslısınız.

Bende R5 3600 var 4.2'de çalışıyor 1.15 yapıyorum Cinebench testinde 82-83FALAN oluyor bende PC kapanan kadar en düiük voltajı bumaya çalıştım. Şu anda 4.2 0.85 voltaj Cinebench testinden 3687 aldım voltaj yüksekken puan daha düşük gelmişti. Benim sorum şu düşük voltajla çalışırsa bir sıkıntı yaratır mı daha önce 4.2GHz'de 0.85 kullanan görmedim

Bende R5 3600 var 4.2'de çalışıyor 1.15 yapıyorum Cinebench testinde 82-83FALAN oluyor bende PC kapanan kadar en düiük voltajı bumaya çalıştım. Şu anda 4.2 0.85 voltaj Cinebench testinden 3687 aldım voltaj yüksekken puan daha düşük gelmişti. Benim sorum şu düşük voltajla çalışırsa bir sıkıntı yaratır mı daha önce 4.2GHz'de 0.85 kullanan görmedim
4.2 GHZ'ye göre Cinebench R20 skoru düşük gibi. Eğer arkada başka programlar çalıştırıyorsanız normal diyebiliriz. Sorunuza gelecek olursak, düşük voltajda çalıştırmak hiçbir şekilde zarar vermez. Stabilliğinden eminseniz kullanmanızda bir sakınca yok. Üst üste 3-4 kere Cinebench R20 testi yapmanızı öneriyorum,çökmüyorsa stabildir. Stabillik denemesi için Prime 95 önermek isterdim ancak işlemciyi hiçbir zaman girmeyeceği yükün altına sokuyor, abartı yani biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı