Ryzen 5 3600 ve GTX 1060 High Sierra 10.13.6 için USB sorunu

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Sistemime başarılı şekilde High Sierra 10.13.6 kurdum. Forumun çok yardımı oldu. Fakat şimdi bir sorunum var aslında sorun da değil size göre belki ama şimdilik bana öyle geliyor.
Sistemim;
Ryzen 5 3600.
MSI Tomahawk Max.
DDR4 3200 MHz bellek.
GTX 1060 6 GB.
iPhone camiası bilir Jailbreak muhabbetlerini. Checkra1n Jailbreak çıktı malum. Ben bu araç ile cihazı Jailbreak etmeye çalışıyorum fakat görseldeki gibi takılı kalıyor, üstelik USB portlarım çalışıyor yani bir USB bellek taktığım da okuyor hemen. Ama bunu internette araştırdım sorunun USB portlarından olduğunu okudum çoğu yerde. Tavsiye edebileceğiniz buna uygun kext vs. var mı arkadaşlar?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek bir kablo var ama farklı portlar ile denedim bazısında error 32 vs. gibi hatalar veriyor onlara da baktım genelde hep portlar ile sorun var demişler. Hatta başka bir forum da arkadaşın biri aynı şekilde Hackintosh kullanarak Jailbreak’i sorunsuz yapmış. Tahminimce portlar ile alakalı.

Balım portlarda sıkıntı olsa dediğin gibi USB'yi algılamaz, ama sen algıladığını söylemişsin. Checkra1n'den önce telefonu DFU moduna alıyor musunuz?
Hayır hocam almıyorum bir kere öyle denedim ama bu seferde Checkra1n ‘de start sekmesi pasif gözüküyor.

Solved. It is a USB controller issue, and possibly on my end. I switched from a USB 3.0 port to a USB 3.1 port, if that makes any difference -- it probably doesn't, as Hackintosh setups differ greatly.

3.0 portundan, 3.1'e çekince düzeldiğini söyleyen var.

Onun dışında Catalina'ya geçince düzeldiğini söyleyen var. Var da var açıkçası.

Solved. It is a USB controller issue, and possibly on my end. I switched from a USB 3.0 port to a USB 3.1 port, if that makes any difference -- it probably doesn't, as Hackintosh setups differ greatly.

3.0 portundan, 3.1'e çekince düzeldiğini söyleyen var.

Onun dışında Catalina'ya geçince düzeldiğini söyleyen var. Var da var açıkçası.
3.0 portunu 3.1'e çekme nasıl yapılıyor? 😃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı