Ryzen 5 3600 ve GTX 1650 Minecraft'ta darboğaz

İşletim sistemi
Windows 11

alpr.ysr

Centipat
Daha fazla  
RAM
xpg 8x2 3000mhz
Ekran kartı
zotac gtx 1650 4gb amp core
Anakart
msi b450 m a pro max (m-atx)
İşlemci
amd ryzen 5 3600
Sorunum yukarıdaki gibi Minecraft'ın Windows 10 sürümünün denemesini oynuyordum ayarları GeForce Experience'dan yükselttim chunkları en yükseğe(yanılmıyorsam 80X di) her şey en yüksekte GPU 30'un üzerine çıkmadı ama CPU da 50'nin altına inmedi arada faif takılmalar yaptı ama 58-60 FPS verdi. Neden darboğaz oldu ve çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ama FPS sınırlandırma falan olamdan bu kadar az çalışması normal mi bir de işlemci kullanımı fazla değil mi?

Hocam FPS sınırı falan yok RAM'a nasıl bakacağım.

BIOS güncellemeyle çözülür mü bu sorun.
Hocam dediklerimi yapmanız lazım. Sorunun oyun ayarlarından kaynaklanmadığına emin olmalıyız. Anakartı güncelleseniz de bir şey değişmez. Anakart yetersiz kalıyor ne yazık ki.

Oyun içi ayarlardan V-Sync kapatıp dener misin?

Açık değil ki hocam.
Hocam dediklerimi yapmanız lazım. Sorunun oyun ayarlarından kaynaklanmadığına emin olmalıyız. Anakartı güncelleseniz de bir şey değişmez. Anakart yetersiz kalıyor ne yazık ki.

Hocam bu var oynanış olarak falan Most Wanted da da GPU kullanımı %55 civarında kaldı.

Açık değil ki hocam.

Hocam bu var oynanış olarak falan Most Wanted da da GPU kullanımı %55 civarında kaldı.
Yardımcı olamam hocam. Yıllardır mc oynamış biriyim ve en kötü sistemde de en iyi sistemde de nasıl fps alacağımı bilen biriyim. Bana bilgi vermezseniz elimden bir şey gelmez. İyi geceler dilerim.

Monitörün 1080p mi?

Evet.

Yardımcı olamam hocam. Yıllardır MC oynamış biriyim ve en kötü sistemde de en iyi sistemde de nasıl FPS alacağımı bilen biriyim. Bana bilgi vermezseniz elimden bir şey gelmez. İyi geceler dilerim.

Teşekkür ederim hocam size de iyi akşamlar.

Yardımcı olamam hocam. Yıllardır MC oynamış biriyim ve en kötü sistemde de en iyi sistemde de nasıl FPS alacağımı bilen biriyim. Bana bilgi vermezseniz elimden bir şey gelmez. İyi geceler dilerim.

Hocam istediğiniz şeyleri buldum video formatı olarak ayarlamıştım yüklenmemiş size zahmet bir bakar mısınız? Resimler kronolojik olarak allttan üste ilerliyor.

2021-12-31.png

2021-12-31 (2).png

2021-12-31 (1).png

Monitörün 1080p mi? XMP açık mı? CPB açık mı?

Hocam monitör 1080p XMP'den kastınız BIOS üzerinden açılansa açık CPB nedir bilmiyorum muhtemelen açık değil.

Son düzenleme:
Evet.

Teşekkür ederim hocam size de iyi akşamlar.

Hocam istediğiniz şeyleri buldum video formatı olarak ayarlamıştım yüklenmemiş size zahmet bir bakar mısınız? Resimler kronolojik olarak allttan üste ilerliyor.

Eki Görüntüle 1256533

Eki Görüntüle 1256534

Eki Görüntüle 1256536

Hocam monitör 1080p XMP'den kastınız BIOS üzerinden açılansa açık CPB nedir bilmiyorum muhtemelen açık değil.
MSI Afterburner yazılımı ile oyun içi değerleri görüp atabilirsiniz, bunun için rehber bulunuyor.

Geri
Yukarı