Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 için anakart önerisi

Starline

Centipat
Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 Super alacagım MSI B450MA Pro Max almayi dusunuyorum. Kasam ise Corsair Spec Delta 550W ve 3200 MHz RAM'larim var.

Anakartım B450MA Pro Max yeter mi?
550W PSU sisteme yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak msi b450 m a pro almayi dusunuyorum senin önerdiginle arasındaki fark nedir ? Performans olsrak etkiler mi

Anakart olarak daha ucuz oldugu icin msi b450m a pro almayı dusunuyorum.Senin önerdiğin ile aralarında performans farkı olur mu ?

B450M-A modelinin mosfet soğutması bile yok. Fiyat farkına değer mi derseniz kesinlikle.

Uygun fiyatlı anakart alınacaksa bence B450M S2H yeterli. (BIOS güncel geliyor diye biliyorum gelmezse sıkıntı)

B450M-A modelinin mosfet soğutması bile yok. Fiyat farkına değer mi derseniz kesinlikle.

Uygun fiyatlı anakart alınacaksa bence B450M S2H yeterli. (BIOS güncel geliyor diye biliyorum gelmezse sıkıntı)
Asrock almaya karar verdim forumdabi arkadas daha onermisti islemcim ryzen5 3600 ve ekran kartı gtx 1660 super overlock yaptigimda sıkıntı olur mu? Birde önerdiginiz anakartın ses kartı nasıl hyperx cloud alpha kullanıcam yeterli olur mu ?

OC düşünüyorsanız zaten ASRock çok daha iyi olur ama stok fan ile o iş yapılmaz.

ALC892 var bu modelde de ama ASRock ELNA kapasitör kullanmış ve @Motionless IN White konusunda belirtmişti:

Soğutma olatak tam bir fiyat performans soğutucusu olan Arctic Freezer 34 Duo modeline bakabilirsiniz.

Ka
OC düşünüyorsanız zaten ASRock çok daha iyi olur ama stok fan ile o iş yapılmaz.

ALC892 var bu modelde de ama ASRock ELNA kapasitör kullanmış ve @Motionless IN White konusunda belirtmişti:

Soğutma olatak tam bir fiyat performans soğutucusu olan Arctic Freezer 34 Duo modeline bakabilirsiniz.
Kardesim malasef o kadar butcem yok kasa olarak corsair spec delta 550w 80plus kullanicam sıkıntı cekermiyim ? Birde baska bir sorum var ram olarak 2x8 3200 mhz single kit ram mi alayim 2x8 3200 mhz dual kit ram mi alayim.performans farki plur mu ?

Çift kanal RAM kullanın ve 3000 MHz bence yeterli fiyat farkı az değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çift kanal RAM kullanın ve 3000 MHz bence yeterli fiyat farkı az değil.

Linkteki Dual kit degil ama

Geri
Yukarı