Ryzen 5 3600 ve MSI B450M Gaming Plus, BIOS Flashback Sonrası Görüntü Gelmiyor

bthnskn

Hectopat
Merhabalar,

Bugün Ryzen 5 3600 ve MSI B450M Gaming Plus aldım. Her parçayı taktıktan sonra işlemciyi görmesi için anakartın Flashback özelliğiyle BIOS güncellemesini yaptım fakat yine de CPU debug ışığı yanıyor ve ekran gelmiyor. Yardım edebilir misiniz?

Merhabalar,

Bugün Ryzen 5 3600 ve MSI B450M Gaming Plus aldım. Her parçayı taktıktan sonra işlemciyi görmesi için anakartın Flashback özelliğiyle BIOS güncellemesini yaptım fakat yine de CPU debug ışığı yanıyor ve ekran gelmiyor. Yardım edebilir misiniz?

Güncellemenin basariyla sonuclandigindan emin misin? Elinde eski bir destekleyen islemci varsa BIOS'a onla girip bakmani tavsiye ederim.

Güncellemenin basariyla sonuclandigindan emin misin? Elinde eski bir destekleyen islemci varsa BIOS'a onla girip bakmani tavsiye ederim.

Flashback ışığı yaklaşık 4-5 dakika yanıp söndü sonra reboot attı. Sanki güncelledi gibi geldi bana ama yine de bir şey değişmedi. Eski işlemci olsa deneyecektim ama maalesef elimde eski i5'imden başka bir şey yok.

BIOS Flashback dedigin USB ile güncellettin anakarti degil mi? Internette bunu yapip yeni nesil islemcisini yine de calistiramamis insanlar gördüm. Ayni update'i bir daha yapma sansin var mi?

Ben de Flashback'ı denedim ancak çalışmamıştı. Çalıştıramayan çok insan gördüm. Neyseki zaten 2. Nesil bir işlemcim var, sadece daha kısa olur diye Flashbackla denedim. Sanırım sıkıntılı BIOS Flashback özelliği.

Ben de Flashback'ı denedim ancak çalışmamıştı. Çalıştıramayan çok insan gördüm. Neyseki zaten 2. Nesil bir işlemcim var, sadece daha kısa olur diye Flashbackla denedim. Sanırım sıkıntılı BIOS Flashback özelliği.
Aynen, BIOS Flashback ile güncelleyip yine de calistiramayan cok insan gördüm. Umarim hepsi ayni hatayi yapmiyordur :D (en basit, örnek hata, BIOS icin konan firmware dosyasinin uzantisini dogru ayarlamamak.)

BIOS Flashback dedigin USB ile güncellettin anakarti degil mi? Internette bunu yapip yeni nesil islemcisini yine de calistiramamis insanlar gördüm. Ayni update'i bir daha yapma sansin var mi?
3 farklı USB ile denedim aynı güncellemeyi ama yine de olmuyor.
Bayram olmasa gidip bir yerden 2. nesil işlemci arayacaktım ama zamanlama çok kötü oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı