Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 FPS düşüşü

Arif.Işık

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bu konuyu geçenlerde yine açmıştım fakat pek cevap veren olmadı. Öncelikle sistemimi belirteyim.
  • AMD Ryzen 5 3600.
  • Gigabyte RTX 2060.
  • RAM: 16 GB G.Skill.
Arkadaşlar probleme gelecek olursak, sistemde gereksiz bir takılma, FPS düşüşü söz konusu. GTA 5'de 60 FPS sabit oynuyordum(en yüksek ayarda). Dün 6-7 saat oynadım hiçbir sorun yoktu. İşlemci sıcaklığı 60, ekran kartı sıcaklığı 59-60-65 civarındaydı. Bu sabah sistemi tekrar açtığımda ekran kartı 70-75 derecelerdeydi (60 FPS sabit). Oyunda da ani FPS düşüşü mevcut. Dün oynarken 60 FPS Full sabit oynuyordum. Nadiren 59'a düştüğü oluyordu. Şu an FPS 55-40-30 civarı seyrediyor. Tekrar toparlıyor 60'a fakat bu uzun sürmüyor, belli bir süre sonra tekrardan düşüyor. Geçenlerde yine aynı sorun oldu bilgisayarda. Format atarak düzelttim. Aşağıya oyundan.
Bir ekran görüntüsü paylaşıyorum.

Adsız.png

Oyun orijinal.
Başka oyunlarda deneme fırsatım olmadı çünkü bilgisayarda League of Legends ve GTA 5 haricinde başka oyun yok. League of Legends'ta denedim bir sorun gözükmüyor. Virüs taraması da yaptım yine bir sorun gözükmüyor. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü donanımsa olsaydı geçenlerde format attığımda düzelmezdi. Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı