RTX 2060 Super ve Ryzen 5 3600 sistemde FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Quante

Centipat
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 2400 MHz 2x8GB RAM
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 256 GB SSD
Ekran kartı
MSI RTX 2060 Super
Anakart
MSI B450M-A promax anakart
İşlemci
Ryzen 5 3600
MSI RTX 2060 Super.
Ryzen 5 3600(CPU-Z testinde değerler normal çıktı)
HyperX Fury 2400 MHz 2x8GB RAM.
MSI B450M-A promax anakart.
Eski bir 1TB hard disk.
Kingston A400 256 GB SSD.
PSU 700W Thermaltake.
Rainbow Six Apex Legends gibi oyunlarda hiçbir sorun yok ama özellikle Warzone 2 de 20 saniyede bir falan böyle milisaniyelik drop giriyor Fortnite'de 2 3 dakika oyun alışana kadar hafif hafif droplar giriyor.
7 Days to Die de zombiler spawn olurken drop giriyor 7 Days to Die HDD iken daha fazla drop giriyordu SSD'ye alınca azaldı ama hala var.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekanslarınız işlemci için düşük kalıyor olabilir.

1 ay önce GTX 1060 6 GB ekran kartım vardı ekran kartını değiştirdikten sonra bu başıma gelmeye başladı RTX 2060 Super aldım sıfır testlerde falan gayet normal çıkıyor değerler ama anlayamadım.

1 ay önce GTX 1060 6 GB ekran kartım vardı ekran kartını değiştirdikten sonra bu başıma gelmeye başladı RTX 2060 Super aldım sıfır testlerde falan gayet normal çıkıyor değerler ama anlayamadım.
Warzone'u bilmiyorum ama Fortnite CPU based bir oyun. O yüzden aklıma direkt RAM frekansları geldi. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kurup deneyebilirsiniz diyeceğim ama muhtemelen denemişsinizdir.

Ayrıca RTX 2060 Super'e geçtiğinizde RAM frekansınız işlemcinin ekran kartını beslemesi için yetersiz kalmış olabilir.

Warzone'u bilmiyorum ama Fortnite CPU based bir oyun. O yüzden aklıma direkt RAM frekansları geldi. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kurup deneyebilirsiniz diyeceğim ama muhtemelen denemişsinizdir.

Ayrıca RTX 2060 Super'e geçtiğinizde RAM frekansınız işlemcinin ekran kartını beslemesi için yetersiz kalmış olabilir.

Ya sürücülerden pek anlamıyorum aldıktan sonra hiç temiz format atmadım Windows'un sıfırlamasını yaptım acaba sürücülerdi mi sıkıntı oluyor temiz format işe yarar mı? Bugün M.2 SSD sipariş etmiştim o gelecek bakalım bir nebze çözer diye düşünüyorum ama en kötü RAM'leri yolcu edeceğiz sanırım.

Ya sürücülerden pek anlamıyorum aldıktan sonra hiç temiz format atmadım Windows'un sıfırlamasını yaptım acaba sürücülerdi mi sıkıntı oluyor temiz format işe yarar mı? Bugün M.2 SSD sipariş etmiştim o gelecek bakalım bir nebze çözer diye düşünüyorum ama en kötü RAM'leri yolcu edeceğiz sanırım.
Sorun kesinlikle RAM demiyorum fakat 2400 MHz günümüz oyunları için çok düşük bir frekans.

1 yıl laptopta 3200 MHz ve şu an masaüstünde 3200 MHz kullanıyorum her türlü oyunu oynadım problem yaşamadım. Ankartınızın desteklediğinden emin olun.

Tamamdır yardımınız için teşekkürler.

Fornite bekleme lobisi performansı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı