Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 FPS sorunu

Hocam ekran kartı yük altına girince tabi ki o yüzdeleri ulaşacaktır ve fps oyundan oyuna göre değişir. Crysis daha hala birçok ekran kartını zorluyor, sadece bu örneği vereyim size. İşin özü bazı oyun grafik motorları ekran kartını zorlamak veya eskimesi için yapılmış sanki.

Bence siz bencmark testi yapın hem ekran kartına hem de islemcinize sonuçları diğer yapan insanlarla karşılaştırın bu arada güç kaynağı nedir?

Kingdom come deliverance optimizasyon özürlü bir oyun aşırı normal bir durum bende de kale içidir ev içidir saçma sapan değerler veriyordu. Bu oyunu kafanıza takmayın birde başka oyundan fps değerlerini atın ona göre değerlendirelim.

Bence siz bencmark testi yapın hem ekran kartına hem de islemcinize sonuçları diğer yapan insanlarla karşılaştırın bu arada güç kaynağı nedir?
550w gigabayte marka
Kingdom come deliverance optimizasyon özürlü bir oyun aşırı normal bir durum bende de kale içidir ev içidir saçma sapan değerler veriyordu. Bu oyunu kafanıza takmayın birde başka oyundan fps değerlerini atın ona göre değerlendirelim.
assassin's creed odyssey 40-50 arası FPS veriyo ,ekran kartı hayal kırıklığı yarattı
OC denedim,biosta GEN 4 OC butonu var , on yaptım sadece işlemci hızaşırtma oldu.ekran kartı ve bellek için OC nasıl yapılıyor?

Bende aynı ikiliyi kullanıyorum. Gayet memnunum lakin CPU ve GPU kullanım yüzdelerine hiç bakmadım hangi programla bakılıyor acaba?

Yazılımsal problemin olabilir. Sağlıklı bir sonuca ulaşman için temiz UEFI format atmanı öneririm.
daha yeni temiz UEFI format atmıştım
Bende aynı ikiliyi kullanıyorum. Gayet memnunum lakin CPU ve GPU kullanım yüzdelerine hiç bakmadım hangi programla bakılıyor acaba?
AC.odyse oyunu varsa en yüksek ayarda kaç FPS alıyosun bakarmısın bi yada Kingdom come deliverance oyunu varsa
çoğu arkadaş normal diyor o yüzden düşünmeyi bıraktım.yalnız OC yaptım sadece işlemci hızaşırtma oldu ,3.60GHZ olan işlemci 4.20GHZ de çalştı ama diğer parçalar aynı değerde çalıştı . ekran kartı ,bellekleri nasıl hızaşırtma yapabilirim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı