Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 sistem nasıl?

RX 5700 koyup daha dengeli bir sistem oldu bence:
(GP versiyonu seçtim)
Ram ve kasa kesin değişmelidir. Şayet kasa şov amaçlı değilse (zaten çok kısa sürede hevesiniz geçecektir) önünde cam vs olmaması hava akışı açısından önemli.
Ram seçiminde rgbnin performans artısı 0. Üzerindeki boya ne olursa olsun katkısı olmayacaktır.
Ram tercihinde

RX 5700 koyup daha dengeli bir sistem oldu bence:
(Gp versiyonu seçtim)

Merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim. Ben farklı bir siteden sipariş vereceğim fakat o sitedeki seçimlerde bahsettiğiniz ekran kartı yok site ismi vermek yasak mı bilmediğimden söyleyemiyorum benim başta verdiğim sistemin eksikliği sanırsam ekran kartı, kasa ve RAM. RAM'i değiştirip ekledim yukarıya tekrardan kasada böyle olsun istiyorum. Geriye kalıyor ekran kartı onun içinde şu altta bahsettiğim ekran kartını alsam iyi olur mu? veya

ASUS TUF GeForce GTX 1660 Ti OC 6 GB GDDR6 192 Bit

VEYA

ASUS DUAL GeForce GTX 1660 Ti OC EVO 6GB GDDR5 192 bit

Benim koyduğum ekran kartı RTX 2060 Super ile kapışıyor hem parçalar daha kaliteli oldu.

Site paylaşmak yasak değil.

O zaman sistemin son hali şöyle oldu ne dersiniz?

Benim koyduğum ekran kartı RTX 2060 Super ile kapışıyor hem parçalar daha kaliteli oldu.

Site paylaşmak yasak değil.

Bir de dediğim gibi tek bir siteden topluyorum ki montajı yapılabilsin arkadaşıma topladığım için montajını yapamayacak ayrı ayrı sitelerden sipariş veremiyorum. Siz mümkünse İtopya üzerinden toplayabilir misiniz bana? Uğraştırıyorum sizide kusura bakmayın ama :)
Ramlerinizi 3200 MHz seçmeniz daha iyi olacaktır. Hatta fiyat farkı çok yoksa 3000 serisi için 3600 MHz daha iyi olur.
Kasa olarak önü mesh bir model seçmenizi tavsiye ederim hava akışı daha iyi olacaktır.
Ekran kartı olarak 1660 Ti veya 1660 Super'de bakabilirsiniz. Fiyat farkı çok varsa aradaki 6-7 FPS için ki oda bütün oyunlarda olacağını sanmıyorum değer mi bakılmalı. Ayrıca ileride ekran kartını yükseltebilirsiniz. Ama anakart kasa gibi parçaları değiştirmek daha zor oluyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim atlamışım sizi kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı