Ryzen 5 3600 ve RTX 3060 darboğaz yapar mı?

BatuhanCeylann

Kilopat
Yer
İstanbul/Bayrampaşa
Daha fazla  
Sistemim bu şekilde resimdeki gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-24-17-53-35-191-edit_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-11-24-17-53-35-191-edit_com.google.android.youtube.jpg
    194,5 KB · Görüntüleme: 144
Yapmaz yapsada çok az etkisi olur minimum seviyede. Ortalama bir soğutucu alıp O.C yaparsan daha güzel olur.

İşlemciye soğutucu mu almam lazım ve sıvı olur mu?

Kanka küçük bir araştırma yaptım senin için, 1080p de bazı oyunlarda yapıyormuş sadece,

Hangi oyunlarda.

Kanka küçük bir araştırma yaptım senin için, 1080p de bazı oyunlarda yapıyormuş sadece,

Hangi oyunlarda.

İşlemciye soğutucu mu almam lazım ve sıvı olur mu?

Hangi oyunlarda.

Hangi oyunlarda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10. dakikalarda knk bakabilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10. dakikalarda kanka bakabilirsin.

Evet gördüm bu sorun teşkil eder mi donma takılma gibi. Bir de Ryzen 5 5500 işlemciyle darboğaz yapar mı?

Evet gördüm bu sorun teşkil eder mi donma takılma gibi. Bir de Ryzen 5 5500 işlemciyle darboğaz yapar mı?

Ryzen 5 5500 ile RTX 3060 rahat besleyebileceğini düşünüyorum. Yani darboğaz yapmayacağını düşünüyorum.

Yaklaşık 4 aydır aynı sistemi kullanıyorum. Yaptığı söylenen darboğaz günlük kullanımda fark edilmiyor, kafana takman gereken bir şey değil. Ancak %0,1 ve %1 fps'lerin biraz daha iyi olur 5500 kullanırsan. En sağlıklısı, bütçen varsa Ryzen 5 5500 kullanman, rahatlıkla besleyecektir 3060'ı

Yeni konular

Geri
Yukarı