Ryzen 5 3600 ve RTX 3060 Ti yayın performansı nasıl olur?

Hocam en iyisi eski sistemi satip yeni sifirdan toplamak.
Sıfırdan toplanılan sistemde 15-20K arası kasalarda hocam genelde 5600x VE RTX 3060 oluyor. Hoşuma gitmeyen durum ise bu sistemlere ucuz anakartlar ve uyduruk ram kullanılıyor. Ben iyi bir anakart ve Corsair ram almıştım. O yüzden içime sinmiyor :)

Oyuna göre değişir hocam Spiderman Remastared oynayamaz kesinlikle oynarda 60-70 fps alacağına 15-20 fps alır.
Anladım hocam ekran kartı 3060 yerine 3050 gibi çalışacağını söylüyorsunuz bir nevi.

Sıfırdan toplanılan sistemde 15-20K arası kasalarda hocam genelde 5600x VE RTX 3060 oluyor. Hoşuma gitmeyen durum ise bu sistemlere ucuz anakartlar ve uyduruk ram kullanılıyor. Ben iyi bir anakart ve Corsair ram almıştım. O yüzden içime sinmiyor :)
Hocam RAM saklayin, gerisini satin.
Buyrun 15K ya 5600 ve 3060 Ti sistem, islemciyi 5600 ekran kartini da 3060 Ti yapin.

Merhaba arkadaşlar, sistemim aşağıda ki gibi;
  • Ryzen 5 3600.
  • MSI GTX 1050 2 GB.
  • MSI Mortar Max B450 anakart.
  • 8*2 16 GB 3600 MHz Corsair Vengeance RAM.
  • 350W Everest güç kaynağı.
  • Kingston NV2 500 GB NVMe.
Yayın yaparken yayına giden görüntüde 30 FPS altına düşüşler yayında kayıp ve kasma oluyordu. Oyunda fark edilmiyordu. Yayınları işlemciden veriyordum. RTX 3060 veya 3060 Ti alırsam bu sorunlardan kurtulur muyum? Örneğin 1080p 60 FPS veta 1080p 30FPS yayın yapma imkanım olur mu? Ryzen 5 3600 ile bu ekran kartları darboğaz yapar mı? Monitörüm 1080p 24 inc 1ms. RTX 2060 6 GB ekran kartını da alsam acaba yine aynı kalitede yayın yapabilir miyim? Bu sisteme R9 5900X gibi bir işlemci takmak mantıklı olur mu? Bu sisteme işlemci ekran kartı takviyesi ne kadar mantıklı olur? Teşekkürler.

Hocam o ekran kartı artık Minecraft'ı bile açmıyor RTX 3060 Ti alın.

Buyrun 15K ya 5600 ve 3060 Ti sistem, islemciyi 5600 ekran kartini da 3060 Ti yapin.
Hocam işlemciyi dahada yükseltebileceğimiz bir hazır sistem alabileceğim yer varmı acaba ?

Hocam o ekran kartı artık Minecraft'ı bile açmıyor RTX 3060 Ti alın.
Çok işimi gördü vallahi kart hocam adamlar zamanın da üretmiş gerçekten ama eksikliği farkediliyor ne yazık ki. Alacağım araştırıyorum.

Hocam işlemciyi daha da yükseltebileceğimiz bir hazır sistem alabileceğim yer var mı acaba?

Çok işimi gördü vallahi kart hocam adamlar zamanın da üretmiş gerçekten ama eksikliği fark ediliyor ne yazık ki. Alacağım araştırıyorum.

Hocam bende de var RX6600 öneririm RTX3060 ile denk bir ekran kartı hatta FSR açınca fark kapatılıyor zaten aralarında ufak bir fark var.

Hocam bende de var RX6600 öneririm RTX3060 ile denk bir ekran kartı hatta FSR açınca fark kapatılıyor zaten aralarında ufak bir fark var.
Anladım hocam siz yayın vs yapıyormusunuz birde örnek olarak bir kaç oyunda aldığınız FPS söylermisiniz rica etsem.

Anladım hocam siz yayın vs yapıyor musunuz bir de örnek olarak birkaç oyunda aldığınız FPS söyler misiniz rica etsem.

Fortnite high settings 130FPS+ Epic settings 90FPS+
CoD Warzone 2.0 Ultra 85-100FPS Extreme 80FPS+ FSR1.0 açınca FPS değerleri 120'yi buluyor (oyun deli optimizasyon problemli olmasına rağmen bu FPS'de)
Minecraft sistem ağlatan shaderlar ile 170FPS+
God of War Ultra FSR 2.0 kapalı 60FPS FSR2.0 açık kalite 85-90FPS+ oyun yağ gibi akıyor (FSR 2.0 DLSS denk bir teknolojidir)

Fortnite high settings 130FPS+ Epic settings 90FPS+
CoD Warzone 2.0 Ultra 85-100FPS Extreme 80FPS+ FSR1.0 açınca FPS değerleri 120'yi buluyor (oyun deli optimizasyon problemli olmasına rağmen bu FPS'de)
Minecraft sistem ağlatan shaderlar ile 170FPS+
God of War Ultra FSR 2.0 kapalı 60FPS FSR2.0 açık kalite 85-90FPS+ oyun yağ gibi akıyor (FSR 2.0 DLSS denk bir teknolojidir)
Anladım kanka teşekkür ederim.

O sisteme o ekran kartı gitmez her turlu darboğaz olur güç kaynağı da yetmez PSU anakart işlemci ekran kartı değişmesi lazım (anakart PCI performansı için) bütçeniz nedir?
Oyuna göre değişir hocam Spiderman Remastared oynayamaz kesinlikle oynarda 60-70 fps alacağına 15-20 fps alır.
Arkadaşlar şöyle bir şey yapmak aklıma geldi. Sisteme ilk önce 7-8 bin TL civarı 3060 gibi bir kart alsam aynı zamanda güç kaynağı ile şuan için. Kullanmaya başlasam. Birkaç ay sonra da Ryzen serisinde Ryzen 9 gibi bir işlemciye geçiş yapsam zaten araştırdığım ve burada söylendiği üzere anakartım üst seviye işlemcileri kullanacak VRM yapısına sahipmiş. Şuanda sadece oyun için ekran kartı alayım sonrasında işlemci takviyesi yapsam olur mu ? Anakartımdan gerçekten çok memnunum. Sizle konuştuğumuzdan beri bütün hazır sistemlere baktım hep ikinci eli öncesinde 300 350 liralık klasik B450 anakart takılmış. Benim anakartım 2400 TL şuan satmaya kıyamıyorum. Bu şekilde üst seviye bir sisteme ulaşmış olurum diye düşünüyorum. Düşünceniz nedir ?

Hocam ilk ekran kartını alsam kendi sistemime 3060 gibi bir kart bir kaç ay sonrada Mortar max üzerine Ryzen 9 5900x vs taksam güzel olur diye düşünüyorum. Düşünceniz nedir. Ekran kartıyla güç kaynağıda alacağım.

Son düzenleme:
Anladım kanka teşekkür ederim.

Arkadaşlar şöyle bir şey yapmak aklıma geldi. Sisteme ilk önce 7-8 bin TL civarı 3060 gibi bir kart alsam aynı zamanda güç kaynağı ile şuan için. Kullanmaya başlasam. Birkaç ay sonra da Ryzen serisinde Ryzen 9 gibi bir işlemciye geçiş yapsam zaten araştırdığım ve burada söylendiği üzere anakartım üst seviye işlemcileri kullanacak VRM yapısına sahipmiş. Şuanda sadece oyun için ekran kartı alayım sonrasında işlemci takviyesi yapsam olur mu ? Anakartımdan gerçekten çok memnunum. Sizle konuştuğumuzdan beri bütün hazır sistemlere baktım hep ikinci eli öncesinde 300 350 liralık klasik B450 anakart takılmış. Benim anakartım 2400 TL şuan satmaya kıyamıyorum. Bu şekilde üst seviye bir sisteme ulaşmış olurum diye düşünüyorum. Düşünceniz nedir ?

Hocam ilk ekran kartını alsam kendi sistemime 3060 gibi bir kart bir kaç ay sonrada Mortar max üzerine Ryzen 9 5900x vs taksam güzel olur diye düşünüyorum. Düşünceniz nedir. Ekran kartıyla güç kaynağıda alacağım.
Hocam CFD falan mi calistiracaksiniz? 5600 yayin icin gayet yeterli. En fazla 5700 bakin derim.

Hocam CFD falan mi calistiracaksiniz? 5600 yayin icin gayet yeterli. En fazla 5700 bakin derim.
Hocam normalde Solidworks ve Catia biliyorum kullanıyorum da daha askerlikten dolayı işe girmedim. Mayıstan sonra haziran gibi işe girdikten sonra yaptığım işe göre bu programları kullanabilirim. Fakat şuan gündemde yok.

Geri
Yukarı