Ryzen 5 3600 ve RTX2060 Super Evo sistem uyumlu mu?

kazua

Centipat
Selam arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle yeni bir kasa topladım uyumluluk konusunda siz tecrübeli arkadaş ve dostlarımdan bilgi rica edeceğim bilgisi olanlar aydınlatabilir ise çok sevinirim fikirleriniz değerli.

MSI B450 Tomahawk Max.
Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB.
ROG STRIX RTX2060 Super Evo 8 GB GDDR6 256Bit.
Corsair Vengeance RGB Pro 2\8 3200 MHz.
Corsair 650W vs serisi 80+ white güç kaynağı.

Burada bulunan bileşenlerin uyumluluğu nasıldır sizce ricam üzerine bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim teşekkürler.

Güzel sistem ancak ekran kartına bunu alıp:
RANlerde yükseltmeye gidebilirsiniz.

Aynı model ekran kartı ve işlemciyi kullanıyorum. Performansı çok iyi. Ölçü olması açısından BF 5'te ultra ayarlarda ortalama 120 fps verebiliyor. Darboğaz da hiç olmadı.

Benim dediğim gibi yaparsanız daha yüksek FPS alabilirsiniz Ryzenler yüksek MHz sever ve ekran kartı modeliniz aynı kalmış olacak.

Evet doğru dediğiniz parçalarada bakmıştım fakat ekran kartını overclock yapmadan kullanmayı düşünüyorum bu bağlamda önerdiğiniz ekran kartı frekans'ı STRIX'e göre daha düşük kaldığı için tercih etmedim açıkcası bu konuda ki fikriniz nedir?

Evet doğru dediğiniz parçalarada bakmıştım fakat ekran kartını overclock yapmadan kullanmayı düşünüyorum bu bağlamda önerdiğiniz ekran kartı frekans'ı STRIX'e göre daha düşük kaldığı için tercih etmedim açıkcası bu konuda ki fikriniz nedir?
2 FPS fark eder ya da etmez o frekans farkıyla.
Ama RAMeri 3600 alırsanız daha iyi çalışacaktır

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı