Ryzen 5 3600 ve RX 5500 XT uyumu

3600’ün yanına 5600XT iyi gider. Bütçe yeterliyse 5700XT’yi bile rahatça besler bu işlemci.

İşlemciden kısıp ekran kartını yükseltmen daha faydalı olur. Bütçe verirsen en iyi kombinasyonu sana iletiriz.

İşlemcin sağlam olması lazım. Her zaman ekran kartından bir tık üstte olması lazım.

R 5 3600 RX 5500 XT için fazla iyi RX 5700XT daha iyi olur

Ne oldu neye güldün anlamadım?

RX 5700XT alacak kadar bütçe yok

İşlemciden kısıp ekran kartını yükseltmen daha faydalı olur. Bütçe verirsen en iyi kombinasyonu sana iletiriz.

Kardeşim işlemcim var, her şeyim var. Sadece ekran kartım eksik.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin sağlam olması lazım. Her zaman ekran kartından bir tık üstte olması lazım.
Böyle bir mantık yok. Neden bir tık üstünde olması lazım? Oyun oynayacak adam için ekran kartını beslesin, tek çekirdek performansı iyi olsun yeterli.

Sen öyle san. İşlemcinle ekran kartının aynı güçte çalışmaması lazım.

Böyle bir mantık yok. Neden bir tık üstünde olması lazım? Oyun oynayacak adam için ekran kartını beslesin, tek çekirdek performansı iyi olsun yeterli.

Kardeşim Ryzen 5 3600'den bahsediyoruz Allah aşkına. Ben RX 5500XT ya da onun fiyatında daha performanslı ekran kartı önerisi istiyorum. Yaptığınız yorumlara bak.

Kardeşim Ryzen 5 3600'den bahsediyoruz Allah aşkına. Ben RX 5500XT ya da onun fiyatında daha performanslı ekran kartı önerisi istiyorum. Yaptığınız yorumlara bak.

Az daha koy 1660 Super al kardeşim. Monitörün Free Sync destekliyorsa RX 5600 XT'ye bak.

Kardeşim Ryzen 5 3600den bahsediyoruz allah aşkına ben rx 5500xt yada onun fiyatında daha performanslı ekran kartı önerisi istiyorum yaptığınız yorumlara bak
Yanlış bilgilendirme yapıyorsun ona cevap veriyorum. Önerileri yaptık zaten. 1650S olabilir, bütçe çıkarsa 5600XT de olabilir sana kalmış. İşlemci daha güçlü olmalı gibi bir şey yok ama, yanlış bilgiye sahipsin.

Aynı olmak zorunda da değil. O kişisel tercih. Aç bir araştır istersen.
Araştırması gereken kişi sensin dostum. Alıntıladığım mesajı sen yazdın ne de olsa. 3600 dediğimiz işlemci 5700XT'yi bile rahatlıkla besleyebilecek bir işlemci. Sen oyun oynayacaksan bu sistemle fazlasıyla yetecektir 5700XT taksan bile. Boş yorum yapıyorsun, biraz bilgi sahibi olmayı denersen sana daha fazla cevap vermeyi deneyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı