Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT uyumu

Anladım. Gayet güzel sistem toplamışsınız, bu sadece sizin verebileceğiniz bir cevap aslında. Sizi zora sokacaksa pulse ile devam edin. Kasayı tamamen soğutmak için para harcamak bana daha mantıklı geliyor sonrasında. Tabi bu benim görüşüm. Yanlış olabilirim. Vatandan almasaydınız, 400 500 lira daha ucuza gelirdi kasa. Rahatlıkla nitro+ alın derdim.
yok sadece modelleri göstermek amacıyla hızlı bir şekilde linkleri kopyaladım,kendi verdiğim siparişler hep ucuz fiyatlardan.Benim asıl merak ettiğim arada ki fiyat farkına değecek mi :)

Kendiniz karar verebilirsiniz aslında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bütçe varsa Nitro+. Ama o kadar vermek istemiyorum dersen Gigabyte Gaming OC tercih edebilirsin. F/p olarak en iyi 5700 XT diyebilirim. Anakart olarak Tomahawk’a gerek yok. Asrock B450(M) Pro4, MSI B450-A Pro, B450 Gaming Plus fazlasıyla yeterli olur. Ayrıca PSU’yu High Power Performance GD 750W yapmanı öneririm. FSP iyi bir markadır ancak seçtiğin model iyi değil.

Kasa olarak MB511 tercih edersen biraz daha fiyattan kısabilirsin. PSU içinde 1150 lira civarına alınabiliyor.
Katılıyorum
@Vorplody
Sistem çok güzel olmuş, Nitro+ tercih ediniz. 5700XT için 2 fan az bence.
Haklı olabilirsiniz ama PCI Express 4.0 gibi özellikleri düşünerek demiştim yine kullanıcıya kalmış. Tomahawk modelini almasında sorun yok tabi ki en sağlam b450 modellerinden sonuçta

Bütçe varsa Nitro+. Ama o kadar vermek istemiyorum dersen Gigabyte Gaming OC tercih edebilirsin. F/p olarak en iyi 5700 XT diyebilirim. Anakart olarak Tomahawk’a gerek yok. Asrock B450(M) Pro4, MSI B450-A Pro, B450 Gaming Plus fazlasıyla yeterli olur. Ayrıca PSU’yu High Power Performance GD 750W yapmanı öneririm. FSP iyi bir markadır ancak seçtiğin model iyi değil.
gigabyte'ın ekran kartı ısınma acısından nasıl acaba performansı geçtim ,pulse ile aynı fiyatlarda hemen hemen

gigabyte'ın ekran kartı ısınma acısından nasıl acaba performansı geçtim ,pulse ile aynı fiyatlarda hemen hemen
Gigabyte forumda bolca övülse de, reddit ve diğer forumlarda araştırdığım üzere, sorunlu modellere denk gelirseniz uğraşırsınız. Diğer bir forumda sinerjiden gigabyte versiyonunu alıp iki kere iade eden insanlar gördüm. Gigabyte ve pulse arasında 150 lira fark vardı. pulse 150 lira daha ucuz olunca siparişimi değiştirmedim, kötü yorumlara şahit olunca.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f8d5ia/rx_5700xt_overheating/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=body&utm_medium=post_embed&utm_name=44cc8b1cadb0488986131b5ea4668c68&utm_source=embedly&utm_term=f8d5ia
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d89hir/gigabyte_rx_5700xt_gaming_oc_issues/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=title&utm_medium=post_embed&utm_name=90039948cbc244178e82e3f46077f91f&utm_source=embedly&utm_term=d89hir
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/f888rc/is_my_gpu_overheating/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=body&utm_medium=post_embed&utm_name=1c631ff015114b6e84e7d7096e0c31af&utm_source=embedly&utm_term=f888rc

Bu tarz gönderiler pek iç açıcı gözükmüyor. Belli ki kalite kontrol bakımından çok başarılı bir iş yapmıyor Gigabyte. Vram sıcaklığı ve junction değerinin çok yüksek olmasıyla ilgili bir sürü şikayet var.

o zaman yarın duruma göre pulse veya nitroyu tercih edeceğim :)
Umarım memnun kalırsınız. Şunu belirteyim Gigabyte versiyonu kullanıcı yorumları dışında parasının hakkını veren en iyi model gibi duruyor. Onlarca video izledim, herkes fazlasıyla övmüş. Ama reddit'de herkes sapphire'i önermiş. Üç fanlı olması ve sessiz çalışması avantaj olsa da, riskli gözüktü benim gözüme. Eminim memnun olan arkadaşlar da vardır.

Pulse ile Gaming OC arasında Gaming OC tercih etmelisin bence. Ben de Nitro+ kullanıyorum Sapphire iyi markadır tamam ama Gaming OC’nin fiyatına göre performansı, sıcaklık değerleri çok iyi. Her kullanıcı sorunlar yaşar. Sırf konu açılmış diye bakarsan Nitro+’tan tut Red Devil’e kadar bütün high end modellerle alakalı sorun yaşayan insan bulabilirsin biraz da şans meselesi. Technopat’ta 5700 XT Nitro+ 80 dereceyi geçiyor, Junction Temp 100 derece oluyor diye konu açan adamlara kasasını soruyosun önü kapalı hava akışı olmayan bir kasa kullanıyor. O yüzden direkt olarak bir kaç konuya göre karar verme derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı