Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT uyumu

hck1907

Centipat
İşlemci: Ryzen 5 3600X.
AMD Ryzen™5 3600X Soket AM4 + Wraith Spire 3.8GHz - 4.4GHz 32MB 95W 7nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Anakart: MSI B450 Tomahawk Max DDR4 4133 MHz AM4 ATX anakart.

RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL16 RGB RAM.

SSD: Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3480 MB okuma / 2000 MB yazma)

Kasa: Cooler Master Masterbox TD500 mesh ARGB USB 3.2 mid Tower kasa.

PSU: FSP Hyper M85+ 650W 80+ bronz yarı modüler güç kaynağı.
Ekran kartı?
Şimdi ekran kartı için aklımda iki farklı aday var.

Birincisi.
Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB ekran kartı

Aslında aklımda ki en güçlü aday bu fakat biraz bütçemi zorlayacak gibi gözüküyor.
Gelelim diğer adaya.
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8 GB 256Bit GDDR6

Sizce arada ki 450-500 TL farkı vermeye değer mi, yoksa Sapphire Pulse modeli gayet yeterli olacak mıdır? Varsa başka marka önerinizi de dinlemek isterim ama araştırmalarıma göre bu ikisi arasında seçim yapmayı düşünüyorum şu anda. Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz ve neden seçtiğinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro+ güzel ama bütçenizi zorlayacaksa şart değil elbette Pulse da kalitelidir. Ayrıca RX 570 kullanıcısıyım Pulse serisi de overclocklu geliyor. Nitro+ sadece azıcık daha hızlı. Kısacası sistemin diğer parçaları mükemmel, ekran kartı olarak da Pulse almanızda sakınca yok ikisinden de memnun kalırsınız.

@AgeanGothic AMD'de sürücü sıkıntıları mı var? Ben bir şikayet göremiyorum da bu aralar.

Öncelikle merhabalar sisteminiz çok güzel olmuş lakin bazı tavsiyelerim olacak. Anakartı x570 (msi a-pro modeli olabilir.)seçmelisiniz bana kalırsa. Pulse modeli elbette yeterli olacaktır ama Nitro+ Modeli daha iyi bir soğutma performansı sunacaktır.

Kasa olarak MB511 tercih edersen biraz daha fiyattan kısabilirsin. PSU içinde 1150 lira civarına alınabiliyor.
Diğer bütün parçaların siparişini verdiğim için şuanda fiyattan kısmak pekte mümkün gözükmüyor, hali hazırda var olan bütçeyi 400-500 lira zorlamak ile zorlamamak arasında seçim yapmam gerekiyor
Öncelikle merhabalar sisteminiz çok güzel olmuş lakin bazı tavsiyelerim olacak. Anakartı x570 (msi a-pro modeli olabilir.)seçmelisiniz bana kalırsa. Pulse modeli elbette yeterli olacaktır ama Nitro+ Modeli daha iyi bir soğutma performansı sunacaktır.

X570'in en giriş seviye anakartını tercih etmek mantıklı mı sizce?
Onun yerine üst seviye B450 tercihi daha mantıklı.

bende aynı şekilde düşündüğüm için msi tomahawk max modelini aldım,hali hazırda siparişi verdiğim için değişiklikte pek mümkün değil

Son düzenleme:
Diğer bütün parçaların siparişini verdiğim için şuanda fiyattan kısmak pekte mümkün gözükmüyor, hali hazırda var olan bütçeyi 400-500 lira zorlamak ile zorlamamak arasında seçim yapmam gerekiyor
Anladım. Gayet güzel sistem toplamışsınız, bu sadece sizin verebileceğiniz bir cevap aslında. Sizi zora sokacaksa pulse ile devam edin. Kasayı tamamen soğutmak için para harcamak bana daha mantıklı geliyor sonrasında. Tabi bu benim görüşüm. Yanlış olabilirim. Vatandan almasaydınız, 400 500 lira daha ucuza gelirdi kasa. Rahatlıkla nitro+ alın derdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı