Ryzen 5 3600 ve RX 5700 Sistem

bek1r

Centipat
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci (Kutusuz , Fanlı)
  • Gigabyte Aorus B450 Elite 3200mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart
  • Corsair 16GB(2x8) Vengeance LPX Siyah 3200mhz CL16 DDR4 Ram
  • Gigabyte Radeon RX5700 Gaming OC 8G 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
  • XPG 512GB Spectrix S40G NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3000MB M.2 SSD
  • Corsair Carbide Series SPEC-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
  • CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
Arkadaş toplamayı düşündüğüm sistem bu. Yanlış veya düzeltilmesi gereken bir parça var mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ben senin yerinde olsam sıvı soğutma yerine kule tipi bir soğutucu alıp bur'dan gelen bütçe güç kaynağını daha üst bir şey almaya çalışırdım.

Gayet güzel bir sistem olmuş. Tek söyleyebileceğim ML240L sıvı soğutucu biraz fazla sesli çalışan bir sıvı soğutucu. Bunu bilipte alın. Bunun dışında uyum olarak iyi olmuş.

RX 5700 Pulse modelinden memnun musunuz? Bir çok şikayet görüyorum da
Çok memnunum hocam, şimdiye kadar en ufak sıkıntı yaşamadım. Sinerji'den almıştım ben ilk geldiğinde. Bayadır kullanıyorum yani. Son sürümü kullanıyorum, en ağır oyunlarda bile en fazla 68-69 dereceler gördüm. Wattman hatası vb. hiç yaşamadım. Şikayetler genelde referans kartla ilgili. Özel soğutmalı modeller gayet iyi.

Çok memnunum hocam, şimdiye kadar en ufak sıkıntı yaşamadım. Sinerji'den almıştım ben ilk geldiğinde. Bayadır kullanıyorum yani. Son sürümü kullanıyorum, en ağır oyunlarda bile en fazla 68-69 dereceler gördüm. Wattman hatası vb. hiç yaşamadım. Şikayetler genelde referans kartla ilgili. Özel soğutmalı modeller gayet iyi.

sapphire demi

Bende geçen hafta 1660 Ti Rog Strix OC modelini KDV indirimiyle 2065 TL' ye aldım. Acaba iade edip 5700 Pulse modelinin indirimini takip mi etsem diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldım açıkçası. Hem ne zaman indirime girer diye düşünüyorum hem de Pulse kartta sorun yaşamaktan korkuyorum.

Gayet güzel bir sistem olmuş. Tek söyleyebileceğim ML240L sıvı soğutucu biraz fazla sesli çalışan bir sıvı soğutucu. Bunu bilipte alın. Bunun dışında uyum olarak iyi olmuş.
Bu nasıl peki ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı