Ryzen 5 3600 ve RX 5700 XT, rastgele yeşil ekran ve reset sorunu

hasakicioguz

Hectopat
Sistemim bu:

AMD Ryzen 5 3600 soket AM4 MPK işlemci.
Gigabyte B450M S2H soket AM4 DDR4 mATX Gaming anakart.
Team t-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming RAM.
XFX AMD Radeon RX 5700 XT thıcc III 8 GB GDDR6 Gaming ekran kartı.
Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD disk - T253x1480G0C101.
6 Fan Gamepower warCry ARGB temperli cam Gaming kasa.
Zalman ZM600-lxıı 600W 120mm Power Supply.

Bu sistem elime yaklaşık 10-15 gün önce geldi. Hatta aslında sistem şu, ben sadece işlemci ve ekran kartını değiştirdim: Sistem
Elime geldiğinden bugüne kadar ikisi Minecraft oynarken, ikisi ise herhangi bir oyun vs. oynamıyorken olmak üzere toplam dört kere şöyle bir olay oldu: Rastgele bir şekilde bir anda ekranın tamamen yeşil olması (ekranda yazı vs. yok tamamen yeşil bildiğin böyle: yeşil) ve bu yeşil ekranın 1-2 saniye ekranda kalmasından hemen sonra bilgisayarın kendi kendine reset atması.
Soracak olursanız diye söyleyeyim; ekran kartının sürücüsü, anakartın yonga seti sürücüsü, anakartın BIOS'u, hepsi güncel ve son sürüm.

Yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar 5 aydır ilk defa böyle bir hata ile karşılaştım ne yapmalıyım çok korkuyorum.

Arkadaşlar 5 aydır ilk defa böyle bir hata ile karşılaştım ne yapmalıyım çok korkuyorum.

Bu sorun bende de olmuştu BIOS ekran kartı güncel sürüm gelince cözülmüştü sendede kesin ögle olacak yani beklemek zorundasın :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…