Ryzen 5 3600 ve RX 580 sistem toplama

numerico

Femtopat
Merhabalar Adobe programlarını hızlı kullanmak ve güncel oyunlarını en üst seviyede olmasa bile tatmin edecek şekilde oynayabilmek için 2015 MacBook Pro 13" retina cihazımı satıp kasa toplamak istiyorum. Daha önce hiç kasa toplamadığım için tavsiye ve önerilerinizi merak ediyorum.

Düşündüğüm cihaz bütçem dahilinde.
MSI B450M GAMING Plus DDR4 3446 MHz anakart
2x8 GB Corsair vengence LPX 3200 MHz CL 16 RAM.
Sapphire pulsa AMD Radeon RX580 8 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 AM4 işlemci.
Samsung 970 Evo M.2 500 GB SSD.

İlk merak ettiğim bu sistem ile nasıl bir performans alırım ilk önceliğim iş olduğu için bütçemi işlemciden yana zorladım. Parçaların uyumluluğu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.
İkinci merak ettiğim Zalman S2 kasa almayı düşünüyorum yukarıdaki parçaları sorunsuz kullanabilir miyim bu kasa ile?
Üçüncü olarak hangi PSU ile beslemeliyim bu donanı mı? Güvenlik önemli ancak bütçem 500-800 TL arası PSU için.
Son olarak işlemci soğutucusunu başta stok olarak kullanacağım bu sistemi daha sağlıklı kullanabilmek için hangi işlemci soğutucusunu almalıyım fiyat performans ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.
Tavsiyelerinizi nedenleriyle birlikte açıklarsanız çok memnun olurum. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim saygılar...

PSU ve kasayı ayrı almak yerine iyi bir psu'ya sahip kasa alın bence. O işlemci ve ekran kartı çok ısınıyor. Tercihiniz mesh panelden yana olsun. Şu tarz bir şey olabilir.

Ayrıca RX 580 yerine 5500XT almanız daha iyi olur. Hem bir üst nesil hem de ısınma derdi yok. Bende RX 590 var. Oyunlarda sürekli Afterburner'la ısı takibi yapıyorum. Ayrıca fan gürültüsünden rahatsız oluyorum. Bazen çok ısınmasın diye güç limitini düşürüyorum. Kısaca kartın performansı iyi ama kafam rahat değil.

Soğutucu konusunda arkadaşlar yardımcı olurlar. Genelde Arctic ve Noctua'yı önerirler. Ben o konuya girmeyeceğim çünkü soğutucular konusunda çok tecrübeli değilim.

PSU hakkında içinde gelenlerin çok kaliteli olmadığını duydum o yüzden kaliteli 650watt 80+ bir güç kaynağı alacağım ekran kartı konusunda gigabyte gtx 1660 super hakkında fikrin nedir?

High Power 600W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J600GD-F12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik PSU önerim bu olur eğer bütçeniz yeterse 750W modeli alabilirsiniz ama bu sistemi rahat rahat besler. 2. önerim RX 580 yerine 1650S veya 5500XT almanız RX 580 eski ve çok güç tüketen bir kart. Anakart olarak da ASRock B450 PRO4 seçilebilir benzer fiyattalar ve hem soğutması hem de ATX olması bakımından B450 PRO4 avantajlı. İşlemci soğutucusuz 3600 tam yükte pek verim vermez stok soğutucusu ancak oyunlara yetiyor Adobe gibi programlarda sıcaklık değerleri sizi tatmin etmeyecektir Arctic Freezer 34e-Sports öneririm tek fanlı modeli de işinizi görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı