Ryzen 5 3600 ve RX 590 sistem GTA 5 kasma sorunu

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Arkadaşlar birçok benzer konuya baktım fakat tam çözüm bulamadım. GTA 5'te oyun esnasında, saniyelik donma veya takılmalar yaşıyorum. Hatta bazen saniyeden daha kısa süreli bir tutukluk oluyor. Sistemi dizeli 1 ay oldu ve sıkıntı yoktu, bu problemi son 3 gündür yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Sistem: Ryzen 5 3600
  • Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition
  • 8x2 G.Skill Ripjaws 3200 MHz
  • MSI B450 Tomahawk Max

GTA 5 haftasonu aynı sorunu bana da yaşattı. Fps değerleri birden bire 20lere kadar düştü ve oyle kaldı. RX 570 kullanıyorum, sanırım oyundan kaynaklı bir durum. 19.8.2 kullanırken bir sorun yoktu, 19.9.2 yükledim başıma geldi sürücüde sıkıntı var dedim DDU ile 0dan 19.8.2 kurulumu yaptım fakat yine aynı şekilde devam etti. Suan için oyun ayarlarının hepsini High şekilinde ayarladım, advanced graphics kısmındaki herseyi off yaptım ve suan icin sorunsuz gibi gözüküyor. Asıl çözüm olarak GTA 5 güncellemesi bekleyecegiz sanırım.

Ekran kartı driverını güncelleyin mutlaka, ayarları da kendiniz yapmayın. Oyun içi ayarlarını da sıfırlayın. Bu problem sadece GTA oynarken mi yaşıyorsunuz?

Merhaba bu chipset sürücüsü nedir bende yeni B450M Gaming Plus aldım böyle bir şey yüklemedim. Sadece anakart son güncellemesini yaptım bunu da yüklemem gerekir mi?
Anakart üreticileri bu güncellemeyi kendi sitelerinde de veriyor. Doğrudan AMD'nin sürücü desteği sayfasından da indirebilirsiniz. Güç planlarını düzenliyor. Sistemi daha kararlı hale getiriyor.

Ekran kartı driverını güncelleyin mutlaka, ayarları da kendiniz yapmayın. Oyun içi ayarlarını da sıfırlayın. Bu problem sadece GTA oynarken mi yaşıyorsunuz?
Gta harici ağır oyun oynamadığım için yorum yapamıyorum hocam. Her şeyi deneyip sonucu bildireceğim, ilginize teşekkürler.
Arkadaşlar, chipset driver, güç modu, ssd güncellemeleri vs. hepsini kontrol ettim. Sistemim tamamen güncel, sıkıntı son bios driver sıkıntısıyla ya da oyunla alakalı olabilir mi?
ÇÖZÜLDÜ : Ekran kartına son gelen güncellemeyle sorunum ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı