Ryzen 5 3600 ve RX5600 XT tam ekrana geçince siyah ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Radian

Hectopat
Makaleler
2
Yer
CIA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: AMD Ryzen 5 3600 / MSI RX5600 XT Mech OC / MSI B450M-A Pro Max / CRUCIAL 3000MHz DDR4 (8X2) 16 GB Ram / WD Blue 500GB NVMe SSD / CORSAIR Carbide Spec Delta / ACER EK220QAbi 21.5" 75Hz 5ms
Arkadaşlar bütün oyunlarda aynısı oluyor ekran gidip gidip geliyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim sürücü sürümüm 20.4.2'de sistemim;

AMD Ryzen 5 3600, MSI RX5600 XT Mech OC, MSI B450M-A PRO Max 3000 MHz, Crucial 3000MHz DDR4 (8x2) 16 GB RAM, WD Blue 500GB NVMe SSD, Corsair Carbide Spec Delta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartı ile kaynaklı. Senin yapabileceğin bir şey yok. Geçici çözüm önereyim sana Siyah Ekran olduğunda hdmi kablosunu tak çıkar yap sorun bilgisayarı yeniden başlatana kadar çözülüyor. Şuanda 20.8.2 sürünümünü kullanıyorum öyle bir sorun yaşamıyorum sende deneyebilirsin.

Sorun ekran kartı ile kaynaklı. Senin yapabileceğin bir şey yok. Geçici çözüm önereyim sana Siyah Ekran olduğunda hdmi kablosunu tak çıkar yap sorun bilgisayarı yeniden başlatana kadar çözülüyor. Şuanda 20.8.2 sürünümünü kullanıyorum öyle bir sorun yaşamıyorum sende deneyebilirsin.
Teşekkürler 20.8.2 yi de denemiştim ama sağol .Tak çıkar yapacağım .

DDU ile mevcut sürücüleri sil, 20.4.2'ye geç, o da olmazsa yine DDU kullan bütün sürücüleri teker teker denemen gerek. Benim düşüncemle AMD RX serileri hatalı vBios ile geliyor, AMD ise bu durumu milletin güvenini daha da kırmamak için vBios'ı batırdığını itiraf etmek yerine hatalı vBios'u sürücüler ile düzeltmeye çalışıyor. Sorun vBios kodlamalarında değilde sürücülerde olsaydı şimdiye kadar çözülürdü diye düşünüyorum. Şans işi işte 5-10 FPS daha fazla alacağım diye kullanıcıların boğuştuğu sorunların haddi hesabı yok.

Son düzenleme:
DDU ile mevcut sürücüleri sil, 20.4.2'ye geç, o da olmazsa yine DDU kullan bütün sürücüleri teker teker denemen gerek. Benim düşüncemle AMD RX serileri hatalı vBios ile geliyor, AMD ise bu durumu milletin güvenini daha da kırmamak için vBios'ı batırdığını itiraf etmemek yerine hatalı vBios'u sürücüler ile düzeltmeye çalışıyor. Sorun vBios kodlamalarında değilde sürücülerde olsaydı şimdiye kadar çözülürdü diye düşünüyorum. Şans işi işte 5-10 FPS daha fazla alacağım diye kullanıcıların boğuştuğu sorunların haddi hesabı yok.
3200G sistemde bazen aynı sorunu yaşıyorum. Bildiğim kadarıyla vBios yok APU'larda. Hatam varsa düzeltin lütfen. Ben sürücü kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı