Ryzen 5 3600 ve Ryzen 5 2600 İçin Ekran Kartı Önerisi

Mika

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, önümüzdeki günlerde bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat bütçem biraz kısıtlı ve biraz kafam karıştı sizlere danışmak istedim. Birkaç sorum olacak. (Sistem 1080P 144Hz oyunculuk için olacak)

1. Ryzen 5 3600 + GTX 1660Tİ almak mı yoksa Ryzen 5 2600 + RX 5700 almak mı daha mantıklı veya hangi sistem daha fazla FPS verir?
  2. Ryzen 5 2600'e OC yapıp bir nebze de olsa Ryzen 5 3600 performansı yakalanır mı özellikle tekli çekirdek performansında?
  3. Ryzen 5 2600 RX 5700 ile 1080P'de darboğaz yapar mı?

Vereceğiniz cevaplar, yazacağınız yorumlar için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla 5700, 1440P kartı gibi. Yanlışım varsa düzeltin. Bütçe belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Paranız yetiyorsa R5 3600 ve RX 5700 ikilisini alın. R5 2600 RX 5700 ile darboğaz yaşatmaz diğer seçeneğe göre çok daha performanslı. Ama referans tasarımdan almanı tavsiye etmem ısınıyor. Daha iyi soğutuculu modelleri çıkacak beklemede kalın.

Selamlar ryzen 5 3600 sistem topladım bende ama gtx 1060 ile kullanıyorum, 2. el 800 tl ye aldım arkadaşımdan zotac marka. Bana göre 1660ti iyi bir kart olmasına rağmen fiyatı hakettiğinden fazla biraz fazlasına rtx 2060 var bide üstüne süperler çıktı bende şimdilik bukadar bütçe ayırmak istemedim ekonomik olarak sıkıntılı dönemlerdeyiz. ileri zamanda RTX destekli bir kart almayı planlıyorum sanada aynısını tavsiye ederim zira f/p olarak belkide en iyi kart gtx 1060 6 gb. ryzen 2600 oc çok fazla performans artışı olmuyor diye duydum. Bence 2600 düşünme hiç 3600 ile ciddi performans artışı oldu

Benim bildiğim kadarıyla 5700, 1440P kartı gibi. Yanlışım varsa düzeltin. Bütçe belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
5500 TL civarı bir bütçem var mümkün mertebe performanslı azıcıkta yakışıklı bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum, gerekirse toplarken RAM'i 8 gb alacağım sonradan elim bollaşırsa 16'ya yükseltirim, ama ana parçaları sağlam almak istiyorum.
Paranız yetiyorsa R5 3600 ve RX 5700 ikilisini alın. R5 2600 RX 5700 ile darboğaz yaşatmaz diğer seçeneğe göre çok daha performanslı. Ama referans tasarımdan almanı tavsiye etmem ısınıyor. Daha iyi soğutuculu modelleri çıkacak beklemede kalın.
İnanın şuan en büyük sorunum bütçe, zaten bütçem olsa hiç düşünmeden Ryzen 5 3600 ve RX 5700 ikilisini alacağım ama şuan ki bütçeyle ne kadar zorlayabilirim size sormak istedim.
Bende sizin gibi düşündüm referans kartlar bir ara 2000 liraya kadar düştü alabilirdim ama tek fanlı 80 derece sıcaklıkta çok ses çıkartan bir kartı almak istemedim açıkçası.
Selamlar ryzen 5 3600 sistem topladım bende ama gtx 1060 ile kullanıyorum, 2. el 800 tl ye aldım arkadaşımdan zotac marka. Bana göre 1660ti iyi bir kart olmasına rağmen fiyatı hakettiğinden fazla biraz fazlasına rtx 2060 var bide üstüne süperler çıktı bende şimdilik bukadar bütçe ayırmak istemedim ekonomik olarak sıkıntılı dönemlerdeyiz. ileri zamanda RTX destekli bir kart almayı planlıyorum sanada aynısını tavsiye ederim zira f/p olarak belkide en iyi kart gtx 1060 6 gb. ryzen 2600 oc çok fazla performans artışı olmuyor diye duydum. Bence 2600 düşünme hiç 3600 ile ciddi performans artışı oldu
İşlemciyle ekran kartını sağlam almak istiyorum, önümdeki 4-5 sene sıkıntı yaşatmaşacak parçalar olsa iyi olur, en azından ilk 3 sene yeni çıkan oyunları ultra grafiklerde 60+ fps verebilmeli.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı