Ryzen 5 3600 ve Sapphire RX 5700 XT sistem Toplama

khemiss

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşım bana bir sistem linki attı ve sistem bileşenleri aşağıdaki gibi alınır mı yoksa daha iyisi toplanır mı yorumlarınızı bekliyorum. :)

-MSI B450'a Pro
-Ryzen 5 3600
-Sapphire RX 5700 XT
-Corsair Vengeance LPX 16G 2X8 3000 MHz
-Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 500 GB
-M511 Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel de sistem fiyatı ne?
PSU ne?
Eğer sadece oyun oynayıp günlük işlerle uğraşacaksanız M.2 SSD'ye gerek yok. SATA SSD alıp paradan tasarruf edilir.
5700XT'nin referans modelini almayın. Özel tasarımlı Sapphire modeli 3400 TL, onu alın alacaksanız.
Borlamı çalışacak bu bilgisayar? PSU göremedim.
Corsair Vs 650w
PSU ne?
Eğer sadece oyun oynayıp günlük işlerle uğraşacaksanız M.2 SSD'ye gerek yok. SATA SSD alıp paradan tasarruf edilir.
5700XT'nin referans modelini almayın. Özel tasarımlı Sapphire modeli 3400 TL, onu alın alacaksanız.
Maalesef Referans modelini aldım çünki 2800 tl civarıydı indirimli geliyorud (Rx 5700xt)
PSU ne?
Sitem toplam fiyatı monitör kasa hariç 6735

Son düzenleme:
Ramlerin 3000Mhz, anakartın 3466 destekliyor.
Fiyattan kısmak için bu anakartı kullanabilirsin sonuçta 3000Mhz'de çalıştıracaksın.
PSU olarak FSP'nin psularını öneririm çok sessiz ve verimli çalışıyor.
Arkadaşın dediği gibi sadece oyun oynayacaksan ve günlük işlerde kullanacaksan M2'den de biraz kısarak başka şeylere para ayırabilirsin sata almaktansa bunu alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı