Ryzen 5 3600 vs 3500X

@Coda benim bildiğim kutusuz olanlarda soğutucu gelmiyor diye biliyorum ama yine de yanlış yönlendirmek istemem yanlışım varsa düzeltirlerse sevinirim. Ayrıca tercihinizi 3600'den yana kullanmanıza da sevindim, şimdiden hayırlı olsun :)
Hocam peki stok fana sürülü gelen macun ne kadar iyi? Ben yeni soğutucu alana kadar idare eder mi?

Hocam peki stok fana sürülü gelen macun ne kadar iyi? Ben yeni soğutucu alana kadar idare eder mi?
İdare eder bence, en basitinden aşağıdaki videodaki adam işlemciyi Cinebech gibi oldukça zorlayıcı bir testten geçirmesine rağmen 87-88 dereceleri görmüş ki yeni sürüm 3600'ler ilk parti çıkış yapanlara göre hem termal açıdan daha sağlıklı çalışıyor hem de OC potansiyeli biraz daha iyi diye biliyorum. Açıkçası yoğunlukla render vs almayacaksanız oyun veya günlük kullanım gibi işlemlerde voltaj ile elle manuel oynamalar yaparak belli bir süre sorunsuz kullanılabilir olduğunu düşünüyorum zaten ilerleyen dönemlerde yeni bir soğutucu alacağınız için uzun kullanım açısından herhangi bir problem görünmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İdare eder bence, en basitinden aşağıdaki videodaki adam işlemciyi Cinebech gibi oldukça zorlayıcı bir testten geçirmesine rağmen 87-88 dereceleri görmüş ki yeni sürüm 3600'ler ilk parti çıkış yapanlara göre hem termal açıdan daha sağlıklı çalışıyor hem de OC potansiyeli biraz daha iyi diye biliyorum. Açıkçası yoğunlukla render vs almayacaksanız oyun veya günlük kullanım gibi işlemlerde voltaj ile elle manuel oynamalar yaparak belli bir süre sorunsuz kullanılabilir olduğunu düşünüyorum zaten ilerleyen dönemlerde yeni bir soğutucu alacağınız için uzun kullanım açısından herhangi bir problem görünmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yeni sürüm olup olmadığını nasıl öğrenebilirim Amazon'dan almayı düşünüyorum şu an bir yerde yazıyor mu ne zaman üretildiği?

Hocam yeni sürüm olup olmadığını nasıl öğrenebilirim Amazon'dan almayı düşünüyorum şu an bir yerde yazıyor mu ne zaman üretildiği?
İşlemcinin üzerinde 2019 çıkışlı olduğu belirtiliyorsa sanırım yeni versiyon olanları, zaten çoğu yetkili satıcı artık güncel revize edilmiş olanları sarıyor diye biliyorum @kino daha iyi biliyordur bir de ona sormak lazım bu durumu. Açıkçası ben de yakın zamanda Ryzen 3600 veya i7 8700 yükseltmesi yapacağım, tercihim 3600 olursa bunu ben de iyice öğrenerek almayı düşünüyorum.

Çok büyük ihtimalle yeni sürümdür. Hem Amazon devamlı stok yeniliyor, bu yüzden eski model kalacağını sanmam ellerinde. Silikon işi tamamen şans, benim 3300X'in silikonu bildiğin vasat mesela. Ama ne yapalım taktık soğutucuyu CPB ve PBO açık yardırıyoruz, performansı da çok iyi. Önemli olan işlemcinin kendisi, çünkü overclock yapmanın günümüzde pek bir esprisi yok. 3600 saf fabrika çıkış gücü fazlasıyla yeterli günümüzde.

Yeni konular

Geri
Yukarı