Ryzen 5 3600 vs i5 10400F

İntel aynı performansı daha pahalıya veriyor. Nedense hiç İntel alamadım son dönemde. Eskiden İntel alırdım. Artık anakartı da pahalı İntel'in, sadece işlemcisi değil.
Sonuçta aynı performansı daha ucuza hangisi sağlıyorsa ben onu alırım. Nasılsa 3-4 sene sonra bir daha PC'yi yenileyeceğim, ömürlük almıyorum.

Eğer Intel tarafına yönelmek istiyorsanız bekleyin 10. nesil piayasaya tam otursun daha fiyatlar yerine oturmadı ve stok da yok zaten ama R5 3600X daha mantıklı geliyor o.c. Taraftarı değilim ama ileride performans yetmediği zaman parça degistirmek yerine o.c. İle kurtulabilirsiniz böyle avantajları var.
Fiyatlar oturmadı ama oturacağı da yok gibi. Kurdan sebep sürekli bindiriyorlar.

Türkiye'de satıcılar şerefsizin önde gideni fırsatını bulunca basıyorlar parayı sistemi yurt dışından alıp geleceksin aynı fiyata yurt dışınada gitmiş olursun.
Fırsatçılar işte. İsteyince nasıl da basıyorlar indirimi. Kime ne geçirsek kârdır kafasındalar her daim. Garantisiydi vergisiydi derken yurt dışı da sıkıntı. Hep sıkıntı. Ne zaman PC toplamaya kalksam ömrümden ömür gidiyor.

Fırsatçılar işte. İsteyince nasıl da basıyorlar indirimi. Kime ne geçirsek kârdır kafasındalar her daim. Garantisiydi vergisiydi derken yurt dışı da sıkıntı. Hep sıkıntı. Ne zaman PC toplamaya kalksam ömrümden ömür gidiyor.

Kardeş garanti biraz sıkıntı ama vergide sıkıntı yok koy bavula gel ben daha bozulan bir parçanın garanti tarafından sıfır verildiğini görmedim yani bozulunca ikisinde de at çöpe hesabı.

Kardeş garanti biraz sıkıntı ama vergide sıkıntı yok koy bavula gel ben daha bozulan bir parçanın garanti tarafından sıfır verildiğini görmedim yani bozulunca ikisinde de at çöpe hesabı.
Benim pasaportum bile yok da daha uyguna geliyorsa oradan geleceklere aldırabilirim. Değecek bir fark olup olmadığına bakmak lazım.

Videolardaki performans aynı frekans bellek kullanılırsa doğru. Maalesef Intel B serisi anakartlarda 2666MHz RAM frekansı desteği sunuyor. Yani siz 3600+B450+3200MHz RAM tercih ettiğinize aradaki FPS farkını kapatırsınız hatta daha yüksek alma ihtimaliniz bile olur.
Ayrıca 10400F in çarpan kilidinin kapalı olması da dezavantaj. 3600 overclock ve 3200mhz ram ile 10400F den daha verimli olabilir. Tabii iyi soğutulması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı