Ryzen 5 3600 vs i5 9600K

Davutttt

Centipat
Arkadaşlar RTX 2060 Super ile sistem toplayacağım. Amacım tabii ki de oyun oynamak hem de 2K Ultra'da yani bayağı yük binebilir. Sizce hangi işlemciyi almalıyım? Hangisi daha uzun ömürlü olur?

Z serisi anakart ve sıvı soğutma için bütçe müsaitse 9600K ile daha fazla performans alırsınız OC ile.
Maalesef ustam sıvı soğutma için bütçem uygun değil o yüzden sıvı soğutma olmadan sence hangisi daha az ısınır?
Z serisi anakart ve sıvı soğutma için bütçe müsaitse 9600K ile daha fazla performans alırsınız OC ile.
Bir de bir yerde okudum 9600K 6 Core 6 thread R5 3600 ise 6 Core 12 thread olduğu için Ryzen'in daha uzun ömürlü i5'in ise 2 senede öleceğini söyledi sizce doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar RTX 2060 Super ile sistem toplayacağım. Amacım tabii ki de oyun oynamak hem de 2K Ultra'da yani bayağı yük binebilir. Sizce hangi işlemciyi almalıyım? Hangisi daha uzun ömürlü olur?
Hocam benim tercihim ne olursa olsun 3600'den yana olurdu.
2060Super bütçen varsa 5700xt'ye bakma derim zaten lakin 2070'e neden yönelmedin?

Maalesef ustam sıvı soğutma için bütçem uygun değil o yüzden sıvı soğutma olmadan sence hangisi daha az ısınır?

Bir de bir yerde okudum 9600K 6 Core 6 thread R5 3600 ise 6 Core 12 thread olduğu için Ryzen'in daha uzun ömürlü i5'in ise 2 senede öleceğini söyledi sizce doğru mudur?
Bu güne kadar hangi K serisi İ5 2 yılda öldü diye bir sorsana o arkadaşına.

6600K'yı 4.7 GHZ'da 1070 ile kullanıyorum ve R5 2600+ 1660 TI kullanan arkadaşımdan daha fazla FPS alıyorum.

Bütçe kısıtlı ise zorlamayın ama R5 3600 da iyi bir işlemci ama stok soğutucu ona da pek yetmiyor. İleride değiştirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı