Ryzen 5 3600 vs Ryzen 5 5600

Wilforky

Hectopat
Merhaba. Kullandığım sistemimde 1050 Ti ve FX 8350 mevcut. Bu sistemi güncellemek istiyorum. Çok ekran kartı gerektiren oyunlar oynamadığımdan sadece işlemci, anakart ve RAM değişikliği yapacağım. Genellikle GTA 5 ve gündelik kullanım için bir bilgisayar kuracağım. Anakart olarak B450M-A Pro Max düşünüyorum fakat işlemci için karar veremedim. Ryzen 5 3600 vs Ryzen 5 5600 arasında kaldım. Bu işlemciler 1050 Ti için fazla ama gelecekte ekran kartımı yükseltmek isteyebileceğim için Ryzen 5 5600 alırsam benim için daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizce hangi işlemciyi seçmeliyim?

Şuan içim 3060 fazlasıyla yeterli ancak dediğiniz gibi erkan kartı yükseltip rtx veya rx serilerinden alırsanız 5600 gibi bir işlemci çok daha iyi olacaktır. Yalnızca anakart için güncelleme gerekli olur mu onu bir öğrenin.

Merhaba. Kullandığım sistemimde 1050 Ti ve FX 8350 mevcut. Bu sistemi güncellemek istiyorum. Çok ekran kartı gerektiren oyunlar oynamadığımdan sadece işlemci, anakart ve RAM değişikliği yapacağım. Genellikle GTA 5 ve gündelik kullanım için bir bilgisayar kuracağım. Anakart olarak B450M-A Pro Max düşünüyorum fakat işlemci için karar veremedim. Ryzen 5 3600 vs Ryzen 5 5600 arasında kaldım. Bu işlemciler 1050 Ti için fazla ama gelecekte ekran kartımı yükseltmek isteyebileceğim için Ryzen 5 5600 alırsam benim için daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizce hangi işlemciyi seçmeliyim?

5600 daha iyi olur bence aradaki fiyat farkı sorun olmazsa.

1000 tl çok bir fark değil diye düşünüyorum alacağınız performansa göre. (Bütçeniz de önemli tabi.)

Yardımlarınız için teşekkür ederim. 5600 almak daha mantıklı gerçekten. Arada 1000 TL fark var ama en azından güncel bir işlemci alayım.

Kafadan %20 performans farki için 1000 TL hiçbir şey. İşlemcinin sağladıği güncel teknolojileri de sayarsak değer.

Ben R5 3600 kullanıyorum golden sample genel olarak memnun muyum? Evet. Genelde olaya herkes FPS tarafından bakıyor. Diğer konulara değinen pek yok. Paran varsa 5600 al ben öyle yapacağım, 3600'ü satıp.

Geri
Yukarı