Ryzen 5 3600 vs Ryzen 7 1700X

68515

Hectopat
RAM
HyperX Black Fury (2x8) 3200 MHz
Anakart
B450M SH2 V2
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar, bu iki işlemci arasında kaldım. Karşılaştırma sitelerine baktığımda 3600 önde gözüküyor. Bunun sebebi nedir? Ekran kartım RX 550 4 GB hangisini tercih etmeliyim?

Bunun sebebi mimari, farklı nesil işlemcilerin eğer mimarileri farklıysa ilk önce mimarileri karşılaştırılır. Ryzen 5 Ryzen 7 diye bakmak aşırı yanlış.

3600 alman hem tekli çekirdek performansı hem çoklu çekirdek performansı hem de verimlilik açısından çok daha mantıklı. Bunu da en başta sağlayan şey mimarisi.

Sonuçları görmek istersen:

Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar, bu iki işlemci arasında kaldım. Karşılaştırma sitelerine baktığımda 3600 önde gözüküyor. Bunun sebebi nedir? Ekran kartım RX 550 4 GB hangisini tercih etmeliyim?

Bütçeniz nedir? 2 seçenek arasından 3600.

Ryzen 5 veya 7 olması çekirdek sayısını değiştirir. Ryzen 3000 serisindeki her bir çekirdeği Dwayne Johnson olarak düşün, 3600'de bu Dwayne'lerden 6 tane var. 1700X'de ise 8 çekirdek var ancak bu çekirdekler olsa olsa Kemal Sunal olur herhalde. Anlatabildim mi?🤣

Ryzen 5 veya 7 olması çekirdek sayısını değiştirir. Ryzen 3000 serisindeki her bir çekirdeği Dwayne Johnson olarak düşün, 3600'de bu Dwayne'lerden 6 tane var. 1700X'de ise 8 çekirdek var ancak bu çekirdekler olsa olsa Kemal Sunal olur herhalde. Anlatabildim mi?🤣

Kemal Sunal'a laf etme. The Fool. 😁

Kemal Sunal daha güçlü bir kere!

Şaka bir yana, konuyu açan kişi için gayet doğru bir anlatım tarzı.

Yeni konular

Geri
Yukarı