Ryzen 5 3600 vs Ryzen 7 2700X

@Tuna..11 İşlemci ilk çıktığı zamanda aldığımdan MAX anakartlar yoktu piyasada. Ben B450-A PRO ile kullanıyorum. Tavsiyem MAX olan modelleri tercih edin. BIOS güncellemesiyle uğraşmazsınız.

Asus Tuf serisi güncel bir şekilde satılıyor diye biliyorum, alacağınız yere sorun, güncel değilse bile güncelleyip yollamalarını rica edin.

Peki bios yapmasam çalışırmı bide tuf b450 bios yaparken eski nesil işlemci takıyorlar güncelleme yaptıktan sonra ryrzen 5 3600 takıyorlar doğru mu yardımcı olursanız sevinirim
3. nesil ryzen işlemciler b450 anakartlarda sadece güncelleme yapıldığı zaman çalışır, fakat bazı anakartlarda istisnalar vardır mesela ben msı b450 tomahawk max modelini öneririm güncelleme yapmadan 3. nesil işlemcileri stabil bir şekilde çalıştırıyor.

Asus Tuf serisi güncel bir şekilde satılıyor diye biliyorum, alacağınız yere sorun, güncel değilse bile güncelleyip yollamalarını rica edin.
Teşekkürler hocam
3. nesil ryzen işlemciler b450 anakartlarda sadece güncelleme yapıldığı zaman çalışır, fakat bazı anakartlarda istisnalar vardır mesela ben msı b450 tomahawk max modelini öneririm güncelleme yapmadan 3. nesil işlemcileri stabil bir şekilde çalıştırıyor.
Tamam teşekkürler hocam

2700x olmasa da 2700 ü düşünürsek tekli de geri ancak çolu çekirdekte daha iyi. Ayrı olarak 1000₺ nin altına bulunabiliyor.
Oyun için alacağım için tekli çekirdek performansı benim için daha önemli. Ryzen 5 3600 almaya karar verdim. 3 gün sonra toplayacağım sistemi, fps değerlerini de paylaşabilirim isterseniz.

Oyun için alacağım için tekli çekirdek performansı benim için daha önemli. Ryzen 5 3600 almaya karar verdim. 3 gün sonra toplayacağım sistemi, fps değerlerini de paylaşabilirim isterseniz.
Bende oyun bilgisayarı toplicam ryzen 5 3600 almanızı öneririm bütçeniz varsa hatta ryzen 5 3600x de alabilirsiniz bende ryzen 5 3600 alacam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı