Ryzen 5 3600 Warzone oynarken 96 dereceyi gördüm

Bysky

Femtopat
Daha fazla  
Warzone oynarken kastı bu gün daha yeni bende sıcaklık değerlerindendir diye düşünüp açtım AI Suite 3'ü. Bir baktım işlemci 96 derece. (fanlar fullspeedde) stok soğutucunun yeterli olmadığını biliyorum. Ben oyun yayını da yapmak istiyorum Warzone için şimdi yayın da açsam PC kendini kapatır diye tahmin ediyorum. 8 ay oldu alalı termal macun erimiştir fanlarda bir problem yok dönüyor. Şimdi anakartım ASUS B450M Dragon ve kasam önden 3 fanlı arkada bir egzoz fan var üstte de fan yeri var fakat boş. Bana bu anakart işlemci ile kullanabileceğim hem Warzone oynatıp hem yayını vermemi sağlayacak ısıtı tutabilecek bir işlemci soğutma önerecek var mı? Bütçe 800 civarı bunun içinde bilgisayarcı masrafı da var aldığımda PC'yi de temizletip öyle taktıracağım. Unutmadan ekran kartı ASUS TUF RTX 2060 83 derecede çalışıyor Warzone'da oda sıcak çalışan bir kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanizin marka modelini bilmeden oneri yapamayiz. Ayrica o derecelere geldiginde sistemin kendini kapatmasi gerek. En azindan benim R5 3600 o derecelere geldigi an sistem kapaniyor.

Önce işlemciye güzel bir Undervolt yap, ardından sıcaklıklar hala kritik derecelere ulaşıyorsa soğutma ekleyerek sorunu tamamen çözersin.

100+ dereceye ulaşan 2600X’im şu anda Overclock edilmiş olmasına rağmen maksimum 65 dereceye ulaşıyor UV ve soğutucu desteği sayesinde.

Warzone oynarken kastı bu gün daha yeni bende sıcaklık değerlerindendir diye düşünüp açtım AI Suite 3'ü. Bir baktım işlemci 96 derece. (fanlar fullspeedde) stok soğutucunun yeterli olmadığını biliyorum. Ben oyun yayını da yapmak istiyorum Warzone için şimdi yayın da açsam PC kendini kapatır diye tahmin ediyorum. 8 ay oldu alalı termal macun erimiştir fanlarda bir problem yok dönüyor. Şimdi anakartım ASUS B450M Dragon ve kasam önden 3 fanlı arkada bir egzoz fan var üstte de fan yeri var fakat boş. Bana bu anakart işlemci ile kullanabileceğim hem Warzone oynatıp hem yayını vermemi sağlayacak ısıtı tutabilecek bir işlemci soğutma önerecek var mı? Bütçe 800 civarı bunun içinde bilgisayarcı masrafı da var aldığımda PC'yi de temizletip öyle taktıracağım. Unutmadan ekran kartı ASUS TUF RTX 2060 83 derecede çalışıyor Warzone'da oda sıcak çalışan bir kart.
Arctic Freezer 34 eSports DUO işinizi fazlasıyla görür. İndirimdeyken alın.

THERMALTAKE V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa | ITOPYA kasam bu şekilde sığacak bir şey lazım
Kasanizin marka modelini bilmeden oneri yapamayiz. Ayrica o derecelere geldiginde sistemin kendini kapatmasi gerek. En azindan benim R5 3600 o derecelere geldigi an sistem kapaniyor.

494 TL'yi hak etmiyor. Ayrica arkadasin kasasini bilmeden oneri yapmak pek dogru degil.

AI Suite 3 de 90 derecenin altında göstermiyor hiçbir şekilde 90-94 arası zaten ilk aldığımdan beri stress teste sokmaya çalıştığımda 90'a çıkıyor stress test kapıyor kendini cbs kapatıyordum FPS artsın diye açtım tekrar.

Son düzenleme:

1.1125v / 3745PUAN / 81derece / 4100GHz.
Belirttiğim voltaj değerlerini ve GHz değerlerini BIOS üzerinden ayarlayabilirsin.

1.1125v / 3745PUAN / 81derece / 4100GHz.
Belirttiğim voltaj değerlerini ve GHz değerlerini BIOS üzerinden ayarlayabilirsin.

Hocam voltaj falan sıkıntı işler benim için anladığım olaylar değil bir şey olur garantisi gider istemem yani ben bir CPB açıp kapıyorum BIOS'dan. Yani Cooler Master ML240l V2 alsam kasanın üstüne sığar mı RAM'lerden bilmiyorum zaten pahalı hava soğutma alsam oda sığacak mı belli değil. Hangisi mantıklı ben onu öğrenmek istiyorum sığması lazım yani.

THERMALTAKE V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa | ITOPYA kasam bu şekilde sığacak bir şey lazım

AI Suite 3 de 90 derecenin altında göstermiyor hiçbir şekilde 90-94 arası zaten ilk aldığımdan beri stress teste sokmaya çalıştığımda 90'a çıkıyor stress test kapıyor kendini cbs kapatıyordum FPS artsın diye açtım tekrar.
Arctic'i öneririm ayrıca kasanıza da sığıyor.
1616291979917.png

Önerebileceğim daha iyi olanlarda var ama türkiyede bulamadım.

Bu sıralamada Noctua ve Be quiet çok pahalı. En uygunu Arctic geliyor. Ama uygun değil diyenler var ?

Son düzenleme:
Arctic'i öneririm ayrıca kasanıza da sığıyor. Eki Görüntüle 932680

Bu sıralamada Noctua ve Be Quiet çok pahalı. En uygunu Arctic geliyor. Ama uygun değil diyenler var?

Bunu çok öneriyorlar aynı anda Warzone oynayıp yayın vericem zaten ekran kartım da aşırı sıcak kasa darlanıyor sıcaklıktan hani rahatlatır mı bu en fazla 79 80 görmek istiyorum çünkü bu saydıklarımı yaparken ve anakartıma olur mu bu RAM'ler sıkıntı çıkarır mı bayağı küçük benim anakart ASUS B450 Dragon RAM'lerimde 16 GB G.Skill Ripjaws 3000 MHz Dual kit RAM bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı