Ryzen 5 3600X 4.4 GHz'de nasıl kullanırım?

Mevcut sistemin ile CS:GO'da en az 300 FPS alıyor olmalısın. Daha fazla FPS'i ne yapacaksın? Tahminim monitöründe 144Hz veya 240Hz olmalı.
144hz monitörüm var, yeni topladığım bir sistem ancak eski sistemimde 1050ti ile 300fpsleri görüyordum bu sistemle daha fazla almam gerekmez mi veyahut daha fazla almak istiyorum.

144hz monitörüm var, yeni topladığım bir sistem ancak eski sistemimde 1050ti ile 300fpsleri görüyordum bu sistemle daha fazla almam gerekmez mi veyahut daha fazla almak istiyorum.
Bence FPS takıntısı yapmaya gerek yok. 144Hz Monitör ile 500 FPS'te alsan 144 FPS alıyormuş gibi oynayacaksın. Değişen bir şey olmayacak.

Nasıl yani kötü bir şey mi iyi bir şey mi?

Maalesef kötü bir şey. Bazı işlemciler daha düşük voltajlarla yüksek hızlara çıkabilirken. Bazıları aynı frekansa çıkmak için daha fazla voltaj ister. Ilk söylediğime sahip olanlar silikon kumarını kazanmış sayılıyor işte.

Maksimum Turbo frekansı 4.4 olmasına rağmen 4.2 GHz'in üstüne cıkmıyor. CS:GO oynuyorum daha fazla FPS almak için işlemcimin maksimum performansta calışmasını istiyorum sürekli 4.4GHz'de çalışmasını istiyorum bu mümkün müdür? (Güç ayarlarında yüksek performans modunda)

Güzel bir sıvı soğutma al ve BIOS'a gir orada CPU clock gibi bir şey var oraya 44 yaz enterla.

CS:GO için Overclock yapmanın mantığı ne? Zaten 144Hz monitörün var. 144 kareden fazla göremezssin. Asus ROG Swift 360Hz monitörün olsa kabul edilebilir. Bnece uğraşman gereksiz olur.

Dostum RYZEN MASTER üzerinden daha demin 4.3GHz için işlemciye 1.5v verdim. 98 derecelere kadar çıkıtı bende vazgeçtim. Stok soğutucun varsa senin de bu hayalden vazgeçmeni öneririm.

Yazan değer Max Boost Clock değeri işlemci o değerlere çıkıyor fakat uzun süre kalamıyor. İşlemci çok ısındığı için otomatik olarak voltaj düşüyor.

Geri
Yukarı