Ryzen 5 3600X bilgisayar belirli başlı zamanlarda kapanıyor

unlAkın

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sorunum birkaç gün önce başladı. Bilgisayarım yaklaşık 15 dakika boş durunca kendiliğinden sanki fişi çekmişim gibi kapanıyor. Hata mesajı yok. Ayrıca her zaman olmamakla beraber 2 kez Rocket League'den çıkınca yine kendini kapattı. Bir kez Witcher 2 oynarken oyunun ortasında kendini kapattı. Ayrıca ön USB 3.0 portuna telefonu USB kablosu ile bağlayınca sağ alttan "Bu cihazla ilgili ne yapmak istersiniz?" bildirimi çıktıktan 2 saniye sonra kapanıyor. Bazı kapanmalar rastgele, bazıları belirli zamanlardaymış gibi geliyor. Kesin bir şey söyleyemiyorum. Ayrıca kesinlikle ısınmadan olduğunu düşünmüyorum. Isınmadan olsaydı hele ki yaz günlerinde saniye başı kapanması gerekirdi. Ayrıca bazı zamanlar kapattıkta sonra hemen açabilirken, bazı zamanlar açılırken kapanıyor veya hiç açılmıyor. Bazı zamanlar ise mavi ekran ile açılıyor. Bu mavi ekran her zaman çıkmıyor.

20210918_214235.jpg

Sistem Özellikleri:
Ryzen 5 3600X
XPG 16 GB 3000 MHz RAM
Cooler Master 750W Gold Sertifika
ASUS RX580 8 GB
WD Blue 1 TB Hard Disk
Zalman R1 Kasa

Sürücüler ve Windows tamamen güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama kısmına "uyku" yazdığınızda "güç ve uyku ayarları" gelecek. Oradan ekran seçeneğini ve uyku seçeneğini "hiçbir zaman" konumuna getirin.

Eki Görüntüle 1168991
Bilgisayar açılmıyor açılırsa deneyeceğim.
Arama kısmına "uyku" yazdığınızda "güç ve uyku ayarları" gelecek. Oradan ekran seçeneğini ve uyku seçeneğini "hiçbir zaman" konumuna getirin.

Eki Görüntüle 1168991
Denedim ve kronometre tuttum tam 9 dakika sonra kapandı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı