Ryzen 5 3600X için Anakart ve Kasa Önerisi

canZann

Kilopat
İyi günler. Ben oyun bilgisayarı toplamaya çalışıyorum. Sizden yardım almak istiyorum.

Elimde;
  1. -G SkillTrident Z Neo RGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL16 RGB RAM
  2. -Ryzen 5 3600X Soket AM4 3.8GHz 32MB Cache İşlemci Ryzen-5-3600X işlemci,
  3. -ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Ti Gaming Advanced Edition 6 GB 192Bit GDDR6 (DX12) PCI-e 3.0 ekran kartı,
  4. -Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD mevcuttur.
Bu sistemden tam verim alabilmek için hangi anakartı kullanmalıyım? Bundan 1-2 sene sonra daha üst bir işlemci aldığımda bana problem çıkarmayacak bir anakart istiyorum. Bir de kasa önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse aynı sistemi bir kaç ay önce topladım. Anakart olarak Msi Mpg X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi kullandım. Kasa olarak da Msi MPG Gungnir 100P kullandım. Anakart kesinlikle mükemmel, kasadan da çok memnunum. Her iki ürünü de tavsiye ederim. :)

Neredeyse aynı sistemi bir kaç ay önce topladım. Anakart olarak Msi Mpg X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi kullandım. Kasa olarak da Msi MPG Gungnir 100P kullandım. Anakart kesinlikle mükemmel, kasadan da çok memnunum. Her iki ürünü de tavsiye ederim. :)
Teşekkür ederim

Pazar günü aynı işlemciyle buna yakın bir sistem kurdum. Anakartı msı b450 tomahawk max B450 TOMAHAWK MAX kasayı da cooler master MCB-B511D-KGN65-RGB aldım 2 sindende bayağı memnun kaldım. Tavsiye ederim

yarın bi gün işlemci yükseltmeye uygun mudur ?

Yeni soket gelmediği müddetçe işlemci yükseltmeye uygun zaten 4. nesilden sonra 5.ci nesilde soket değişmesi bekleniyor 5.ci nesile kadar temiz 1,5-2 senesi var. Bende beklememek için sistemi topladım.

Öncelikle; kasa, anakart ve güç kaynağı için ne kadar harcama yapabileceğinizi belirtmeniz, fikir sunmamızdaki belirleyici faktör olacaktır.
X570 soket bir anakart almanız tavsiyemdir.Toplayacağım sistem için yukarıdaki arkadaşın söylediği anakartı kullanacağım, düşünebilirsiniz.
Msi Mpg X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi
Kasa olarak yine kendi sistemimde kullanacağım şu kasaya bakabilirsiniz. (Kdv indiriminden 790 TL gibi bir fiyata almıştım)
COOLER MASTER MASTERCASE H500 2x200mm RGB LED FANLI MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
Ve minimum 8+4 pin işlemci beslemeli bir güç kaynağı almayı unutmayın. Akşam incehesapta Black Friday indirimi olacak. Mutlaka göz gezdirin.

Son düzenleme:
Öncelikle; kasa, anakart ve güç kaynağı için ne kadar harcama yapabileceğinizi belirtmeniz, fikir sunmamızdaki belirleyici faktör olacaktır.
X570 soket bir anakart almanız tavsiyemdir.Toplayacağım sistem için yukarıdaki arkadaşın söylediği anakartı kullanacağım, düşünebilirsiniz.

Kasa olarak yine kendi sistemimde kullanacağım şu kasaya bakabilirsiniz. (Kdv indiriminden 790 TL gibi bir fiyata almıştım)
COOLER MASTER MASTERCASE H500 2x200mm RGB LED FANLI MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
Ve minimum 8+4 güç beslemeli bir güç kaynağı almayı unutmayın. Akşam incehesapta Black Friday indirimi olacak. Mutlaka göz gezdirin.
Sizlere de çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı