Ryzen 5 3600X & RTX 2080 Super sistem toplama

DuckFather

Hectopat
Yer
Duckland
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum, ekte bıraktığım gibi bir sistem düşündüm sizce nasıl değiştirmem gereken bir şey var mı? PSU'ları çok iyi bilmediğim için örnek olarak bir model koydum daha iyi önereceğiniz bir model var mıdır? Anakart modeli olarak da MSI B450 Tomahawk düşünüyorum bu model yerine İtopya'da o an stokta yoktu koyamadım.

Not: İtopya'dan almayı düşünmüyorum parçaları tek tek alıp kendim montajı yapacağım sadece örnek olsun diye oradan gösterdim.

Dosya Ekleri

• 2080 Super Ryzen 5 3600x pc-1.jpg
    2080 Super Ryzen 5 3600x pc-1.jpg
    200,6 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının modelini en kötü Gigabyte Gaming OC seçmenizi öneririm. Tek tek alacağınızı söylemişsiniz, yani daha ucuza gelir ve bütçenizi zorlamaz söylediğim tercih. Sistemde tek eksik işlemci soğutucusu olmuş onun dışında her şey güzel. PSU konusunda o PSU'ya güvenebilirsiniz çok kaliteli bir PSU.

Yani 16000 17000 çok zorlarsam 18000 olabilir bütçem
Ekran kartının modelini en kötü Gigabyte Gaming OC seçmenizi öneririm. Tek tek alacağınızı söylemişsiniz, yani daha ucuza gelir ve bütçenizi zorlamaz söylediğim tercih. Sistemde tek eksik işlemci soğutucusu olmuş onun dışında her şey güzel. PSU konusunda o PSU'ya güvenebilirsiniz çok kaliteli bir PSU.
Teşekkür ederim düzelteceğim ancak işlemci soğutucuzsuna gerek kalır mı ryzen 5 3600x zaten güzel bir soğutucuyla geliyor ve çok ısınmıyor. Emin değilim ama yine.

Yani 16000 17000 çok zorlarsam 18000 olabilir bütçem

Teşekkür ederim düzelteceğim ancak işlemci soğutucuzsuna gerek kalır mı ryzen 5 3600x zaten güzel bir soğutucuyla geliyor ve çok ısınmıyor. Emin değilim ama yine.
Aslında sizin bütçenizde rahatlıkla 2080S+ 3700X veya 10600K + sıvı soğutmalı sistem yapılabilir.

Şöyle bir sistem çıkarttım, tek tek toplandığında daha ucuza gelecektir. Sistemde kasa yok çünkü Sinerji'de TD500 Mesh Beyaz bulamamıştım. TD500 Mesh Beyaz öneririm bu sistemin yanına. Monitörünüz var mı? 2K bir monitörünüz yoksa bu sisteme 2K çözünürlüğünde bir monitör yakışır.

Şöyle bir sistem çıkarttım, tek tek toplandığında daha ucuza gelecektir. Sistemde kasa yok çünkü Sinerji'de TD500 Mesh Beyaz bulamamıştım. TD500 Mesh Beyaz öneririm bu sistemin yanına. Monitörünüz var mı? 2K bir monitörünüz yoksa bu sisteme 2K çözünürlüğünde bir monitör yakışır.

Saha almadım ancak 2k bir monitör almayı düşünüyorum, çok teşekkür ederim sistem için de :)

Yeni konular

Geri
Yukarı