Ryzen 5 3600X Sistem görüntü vermiyor

Daha fazla  
Meslek
PHP Developer
Merhabalar bugün vatan bilgisayardan şu özelliklerde bilgisayar topladım, ve şu an hiç bir şekilde görüntü alamıyoruz. Sorunu ne vatan bilgisayar ne biz çözebildik.

Bilgisayar Bilgileri:
Ryzen 5 3600X
GSKILL 2x16 GB 3200 MHz Ram - F4-3200C16D-32GVK
Kingston A2000 M.2 SSD
MSI B450 Tomahawk Max Anakart
MSI GTX1650 Super Aero ITX OC 4GB Ekran Kartı
Cooler Master MasterBox MB511 Kasa ve 600W Güç kaynağı

Sizce sorun nedir? Ne yapmamız gerek? @Recep Baltaş hocam daha öncesinde de benzer sorular sorulmuş. Lakin tam mansıyla aynı sorunu ve çözümü bulamadım.
Yardımcı olursanız memnun kalırım.
Şimdiden teşekkürler.

Hocam Vatan'da kurulum sırasında boyle bir sorun varsa direkt iade yapın bence uğraşmaya değmez.

Arkadaşın boş sistemden kasti anakart ve işlemcinin ekran kartına oranla fazla yüksek kalması muhtemelen ancak konumuz bu değil tabi.

Kendiniz mi topladınız? Kasa ici resim atar mısın?
Hocam şu an vatan incelemek için aldı ama elimde orda çektiğim sadece bu fotoğraf var
20200611_205041.jpg

Neye kime göre boş olmuş böyle bir mesaj atman hiç hoş değil. Arkadaşa hayırlı olsun. Ramleri tek tek tak yada farklı yerlere takarak dene Ramleri olabilecek tüm kombinasyonlar ile dene. Daha önce çift bellek taktığım zaman arkadaşımın kasası açılmıyordu yerleri değiştirince düzelmişti.
Ve ramlerin olabilecek tüm kombinasyonlarını tek tek ve dual olmak üzere özellikle de ankartın önerdiği şekilde dahil olmak üzere denedim ilgin için çok teşşekkür ederim bu arada.

O kadar RAM alacağınıza keşke ekran kartını yükseltseydiniz. Sıkıntıya gelecek olursak, RAM leri teker teker takıp çalıştırmayı deneyin, başka bir ekran kartı ile deneyin. Olmazsa, işlemci monte edilirken pinleri yamulmuş olabilir.

Hocam şu an Vatan incelemek için aldı ama elimde orada çektiğim sadece bu fotoğraf var Eki Görüntüle 589159

Ve RAM'lerin olabilecek tüm kombinasyonlarını tek tek ve Dual olmak üzere özellikle de ankartın önerdiği şekilde dahil olmak üzere denedim ilgin için çok teşekkür ederim bu arada.

Belki basit bir mesaj olacak ama CPU fanı takılı hiç denediniz mi? CPU fanı kodlama vermediği için görüntü alamıyor olabilirsiniz.

Hocam Vatan'da kurulum sırasında boyle bir sorun varsa direkt iade yapın bence uğraşmaya değmez.

Arkadaşın boş sistemden kasti anakart ve işlemcinin ekran kartına oranla fazla yüksek kalması muhtemelen ancak konumuz bu değil tabi.
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim şu an değişim ya da garanti kararı çıkacak onu beklemekteyiz.
Arkadaş içinde ben açıklama gereksiniminde bulunmadım ama oyun için toplamıyorum cihazı.
Sistemdeki sorunlara her ne kadar bilmesemde uzun yıllardır bu işin içindeyim ve bana en uygun en mantıklı şeçimmi tercih ettim.
O kadar RAM alacağınıza keşke ekran kartını yükseltseydiniz. Sıkıntıya gelecek olursak, RAM leri teker teker takıp çalıştırmayı deneyin, başka bir ekran kartı ile deneyin. Olmazsa, işlemci monte edilirken pinleri yamulmuş olabilir.
İlk denediğimizde o şekildeydi vatan incelemek için söktü. Ve belirttiğim gibi oyun oynamayı planlamıyorum bu yüzdende ekran kartına pek ihtiyaç duymadım.
Belki basit bir mesaj olacak ama CPU fanı takılı hiç denediniz mi? CPU fanı kodlama vermediği için görüntü alamıyor olabilirsiniz.

İlk denediğimizde o şekildeydi vatan incelemek için söktü.

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim şu an değişim ya da garanti kararı çıkacak onu beklemekteyiz.
Arkadaş içinde ben açıklama gereksiniminde bulunmadım ama oyun için toplamıyorum cihazı.
Sistemdeki sorunlara her ne kadar bilmesemde uzun yıllardır bu işin içindeyim ve bana en uygun en mantıklı şeçimmi tercih ettim.

İlk denediğimizde o şekildeydi vatan incelemek için söktü. Ve belirttiğim gibi oyun oynamayı planlamıyorum bu yüzdende ekran kartına pek ihtiyaç duymadım.

İlk denediğimizde o şekildeydi vatan incelemek için söktü.
İade edin gitsin, zaten büyük ihtimalle parasını pek hak etmeyen bir sistemdi sanırım.

Elektronik ürün sonuçta yeni sistemde bile arıza olabiliyor. Vatan değişim kararı verir büyük ihtimalle sizde oradaki arkadaşlara bu bilgisayarı bana çalıştırıp verip deyin sıfır aldığım üründe bile sorun olacaksa ne anladım fazla para verip buradan almaya falan diye tatlı sert söylerseniz sorunu hızlıca çözüp teslim ederler.

Öncelikle hayırlı olsun..

Farklı bir hatadan dolayı cpu led ışığını bende de yanıyordu. Arıza ekran kartından çıkmıştı. Cpu ışığını kesinlikle cpu da hata olduğunu göstermiyor. Anakart üzerinde ki ekran çıkışından bu işlemci ile zaten görüntü gelmez. Topladığın parçalarsa bence gayet yerinde sadece satın aldığın firma yanlış.

Arızaya gelicek olursak çok basit bir sebepten ötürü görüntü alamıyor olabilirsin.
Çok yakın zamanda bir arkadaşa çok benzer bir sistem topladık. Tabi uzağımda olduğu için görüntülü görüşme yaparak yardımcı olmaya çalıştım. Son aşamada sistemi çalıştırmaya geldiğimizde görüntü gelmediğini belirtti. Monitörü eski olduğu için dvi bağlantısı yapıyordu hdmi ile denemesini istedim ve görüntü gelmişti.

Bağlantı kısmını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Sorun devam etmesi halinde evde ki tv' nize hdmi ile takıp kontrol etmenizi tavsiye ederim. Yine sorun devam ederse cpu söküp pinleri kontrol edin (eğer bu konuda dikkatli olamayacağınızı düşünüyorsanız hiç çıkarmayın) ve tekrar çalıştırırken belleklerden bir tanesini sökün tek bellek ile çalıştırmayı deneyin. Bunlara rağmen hata devam ediyorsa uğraşmadan iade işlemini gerçekleştirin. Son kullanıcı olarak bundan fazla uğraşmak sizin işiniz değil.

Elektronik ürün sonuçta yeni sistemde bile arıza olabiliyor. Vatan değişim kararı verir büyük ihtimalle sizde oradaki arkadaşlara bu bilgisayarı bana çalıştırıp verip deyin sıfır aldığım üründe bile sorun olacaksa ne anladım fazla para verip buradan almaya falan diye tatlı sert söylerseniz sorunu hızlıca çözüp teslim ederler.
Dediğiniz gibi yapıyorum şu an olabildiğince sert davranıyorum umarım ki dediğiniz gibi değişim kararı gelir.
Öncelikle hayırlı olsun..

Farklı bir hatadan dolayı cpu led ışığını bende de yanıyordu. Arıza ekran kartından çıkmıştı. Cpu ışığını kesinlikle cpu da hata olduğunu göstermiyor. Anakart üzerinde ki ekran çıkışından bu işlemci ile zaten görüntü gelmez. Topladığın parçalarsa bence gayet yerinde sadece satın aldığın firma yanlış.

Arızaya gelicek olursak çok basit bir sebepten ötürü görüntü alamıyor olabilirsin.
Çok yakın zamanda bir arkadaşa çok benzer bir sistem topladık. Tabi uzağımda olduğu için görüntülü görüşme yaparak yardımcı olmaya çalıştım. Son aşamada sistemi çalıştırmaya geldiğimizde görüntü gelmediğini belirtti. Monitörü eski olduğu için dvi bağlantısı yapıyordu hdmi ile denemesini istedim ve görüntü gelmişti.

Bağlantı kısmını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Sorun devam etmesi halinde evde ki tv' nize hdmi ile takıp kontrol etmenizi tavsiye ederim. Yine sorun devam ederse cpu söküp pinleri kontrol edin (eğer bu konuda dikkatli olamayacağınızı düşünüyorsanız hiç çıkarmayın) ve tekrar çalıştırırken belleklerden bir tanesini sökün tek bellek ile çalıştırmayı deneyin. Bunlara rağmen hata devam ediyorsa uğraşmadan iade işlemini gerçekleştirin. Son kullanıcı olarak bundan fazla uğraşmak sizin işiniz değil.
Hocam bu kadar ayrıntılı bilgiler için çok teşekkür ederim öncelikle ilk olarak ekran kartımın hdmi çıkışından almaya çalıştık görüntüyü özellikle bunu da normal evimde hullandığım HP 22cw monitörüm ile denedim olmadı ofisimde projeksiyon ile denedim olmadı ama televizyon aklıma gelmemişti. CPU pinlerine gelecek olursak onu ilk aşamada düşünmesekte sonrasında düşündük ve ince ince inceledik herhangi bir bacak ne eksik ne de eğikti. Şu an için @novaimpus99 hocamın ve sizin de dediğiniz gibi değişime zorluyorum.
Şu an vatanın kararı ise büyük ihtimal bios çipine yazılım atarken bir problem oluşmuş olması.
Bu durumda eğer geri gelirse kart ne gibi bir yol izlemeliyim acaba?

Geri
Yukarı