Ryzen 5 3600X stock fan hızlı dönüyor

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Herkese merhaba arkadaşlar,

Kendime sistem topladım ve kasam kargoda olduğu için gelene kadar meraktan uzay montaj sistemi kurdum. Konu başlığında belirttiğim gibi fan çok hızlı dönüyor sesi duyuluyor bayağı. Sebebi ne olabilir birden hızlanıyor birden yavaşlıyor ama genel olarak hızlı dönüyor. Anakartım Gigabyte X570 ud ve ben BIOS üzerinden XMP açtım bununla bir ilgisi var mıdır? Ve boşta iken BIOS 40 derece falan masaüstünde boşta iken 50 - 52 derece gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Core Performance Boost açık olduğu için bu şekilde oluyor. Ryzen'ler böyle çalışıyor. Turbo frekansa çıkması için kullanılan bir parametre. Yani herhangi bir sorun görünmüyor rahat olun.

Core Performance Boost açık olduğu için bu şekilde oluyor. Ryzen'ler böyle çalışıyor. Turbo frekansa çıkması için kullanılan bir parametre. Yani herhangi bir sorun görünmüyor rahat olun.

Bios üzerinden kapadım şuan kasa olmadığı için çok rahatsız ediyor sesi. Zaten bir süre sonra sıvı soğutmaya geçerim.

Bios üzerinden kapadım şuan kasa olmadığı için çok rahatsız ediyor sesi. Zaten bir süre sonra sıvı soğutmaya geçerim.
Sıvı soğutmada da CPB açıkken ses olayı çok çözüme ulaşmıyor. Fanı sessiz alsanız performans alamıyorsunuz. Ya CPB kapatacaksanız ya da orta halli bir OC yapıp sabit hız alacaksınız.

Sıvı soğutmada da CPB açıkken ses olayı çok çözüme ulaşmıyor. Fanı sessiz alsanız performans alamıyorsunuz. Ya CPB kapatacaksanız ya da orta halli bir OC yapıp sabit hız alacaksınız.

Onun için demedim aslında. Şimdi bu stock fan ile overlclock yapmak istemiyorum açıkçası. Bahane ile alırım diye dedim fakat kasa geldiği zaman CPB açarım tekrardan.

Geri
Yukarı