Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT sistem toplama

• Konuyu başlatan Silinen üye 294212
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 524
S

Silinen üye 294212

Ziyaretçi
Yaklaşık 1 ay kadar önce tamamen araştırma, yorumlara ve bütçeme göre bir bilgisayar topladım. Ancak bunu işten iyi derecede anlayan tecrübeli arkadaşlara keşke sorsaydım diye düşünmedim değil. Açıkçası sistemden memnunum tabi ancak kombinasyon konusunda fikirlerinizi almak isterim. Eğer varsa bir eksiğim veya hatam en azından revize edebilirim. Teşekkürler.

• Corsair Carbide Serisi Spec-OMEGA RGB Tempered Glass USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa
  • Corsair HD120 PWM RGB LED Yüksek Performans 120MM Fan (1 egzozda, 2 ön ızgarada)
  • MSI B450M Mortar Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP mATX Anakart
  • AMD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz AM4 İşlemci
  • Corsair Hydro Serisi H100I RGB Platinum 240MM İşlemci Sıvı Soğutucu (radyatör ön ızgarada, çift fan üst ızgarada)
  • Sappihre Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8 GB 256Bit Ekran Kartı
  • Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB DDR4 3600MHz
  • XPG AS40G-1TT-C 1TB S40G RGB PCI-e Gen3x4 M.2 2280 Flash SSD
  • Corsair TXM 750W MODÜLER 80+ Gold
  • SteelSeries Arctis 5 (2019 Edition) RGB Oyuncu Kulaklık
  • Corsair Harpoon 10.000 DPI RGB Kablosuz Gaming Mouse
  • Corsair K70 RGB MK. 2 Türkçe Cherry MX Red Gaming Mekanik Klavye
  • Gigabyte Aorus 27" FI27Q 165Hz 1MS HDMI DP 2K FreeSync 2560x1440 QHD Gaming Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
*rgb sistem topluyorsan bence önüde camlı olabilirdi .
*anakartın adreslenebilir rgb desteği olmalıydı, ayrıca ekran kartı uzun, m-atx anakartta orantısız durmuyor mu?
*msi'ın yine rgb monitörü vardı.
*bari kulaklıkta corsair olsaydı, böylece icue uygulamasından hepsinin aydınlatmasını senkronize kullanırdın.

*rgb sistem topluyorsan bence önüde camlı olabilirdi .
*anakartın adreslenebilir rgb desteği olmalıydı, ayrıca ekran kartı uzun, m-atx anakartta orantısız durmuyor mu?
*msi'ın yine rgb monitörü vardı.
*bari kulaklıkta corsair olsaydı, böylece icue uygulamasından hepsinin aydınlatmasını senkronize kullanırdın.

Aslında CORSAIR iCUE 220T RGB kasasını almak istiyordum ama hem ülkemizde satışa çıkmadı hemde ekran kartım için ebatları yetersizdi. Başlangıçta belki bu kasa stokta olsaydı RTX sistem toplayabilirdim.

RGB aydınlatmalar daha dikkat çekici olduğu için açıkçası orantısız gibi görünmüyor. En azından beni rahatsız etmiyor.

MSI 27" OPTIX MPG27CQ 144HZ 1MS sistemi topladığımda ilk bunu aldım, 20 gün kullandım açıkçası çok memnundum. Ancak 20 gün sonra ölü pikseller gözüme çarpmaya başladı ve biraz incelediğimde yaklaşık 10 kadar ölü pikseli olduğunu gördüm. Hemen servise gönderdim değişim raporu verdiler ancak ben ücret iadesi aldım.

Corsair Void Pro almaktı planım ancak Adeks'te tecrübe etme şansım olmuştu ve hoşuma gitmemişti. Tasarım olarak güzel ancak kafada biraz emanet duruyor gibiydi en azından ordakiler öyleydi bende ön yargı oluşturdu. Bende kullanıcıların olumlu yorumlarına bakarak Steelseries'te karar kıldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı