Ryzen 5 3600X ve RX 580 8GB sistem nasıldır?

Emrullah663

Femtopat
IMG_20200818_120022.jpg

Bende Rx580 var ama biraz eski bir ekran karti oldugu konusunda yorumlar okudum. Bu duruma dikkat edebilirsiniz belki. Performans konusundan bende 4 gb versiyonu var ve ben cok memnunum. :D

Güç kaynağı kötü, SSD kötü, sıvı soğutma hem 120 mm hem Gamepower yani alınmaz. O ikili yerine daha ucuz işlemci+daha iyi bir ekran kartı daha mantıklı olur. Toplam bütçeniz nedir?

James Donkey SSD'yi değiştirmenizi, ekran kartını NVIDIA almanızı, sıvı soğutma gibi önemli bir ürünün Gamepower olmamasını önerebilirim. PSU'nun markasını göremedim o yüzden yorumda bulunmuyorum ama tahminen o da kötüdür.
RX 580 ekran kartına 3600X işlemci oldukça fazladır. Tabii strateji veya MMORPG tarzı oyunları seviyorsanız işlemcinin güçlü olması iyi bir şey. RAM kesinlikle AMD işlemcilerde dual kullanılmalı, umarım tek slot 16 GB değildir.
Bu kadar eleştiriye bu sistemi almamanızı önermiş oldum. Siz bilirsiniz, para sizin paranız. Ben olsam kesinlikle uzak dururdum hazır sistem ise.

James Donkey SSD'yi değiştirmenizi, ekran kartını NVIDIA almanızı, sıvı soğutma gibi önemli bir ürünün Gamepower olmamasını önerebilirim. PSU'nun markasını göremedim o yüzden yorumda bulunmuyorum ama tahminen o da kötüdür.
RX 580 ekran kartına 3600X işlemci oldukça fazladır. Tabii strateji veya MMORPG tarzı oyunları seviyorsanız işlemcinin güçlü olması iyi bir şey. RAM kesinlikle AMD işlemcilerde dual kullanılmalı, umarım tek slot 16 GB değildir.
Bu kadar eleştiriye bu sistemi almamanızı önermiş oldum. Siz bilirsiniz, para sizin paranız. Ben olsam kesinlikle uzak dururdum hazır sistem ise.
Teşekür ederim şöyle bi sistem var bide oynadigım oyunlar csgo pugb gta 5 vb normal ayarlarda en son kac alabilirim bu atigim sistemde
Fiyatı ne kadar?
8000
Fiyatı ne kadar?
8000
Bende Rx580 var ama biraz eski bir ekran karti oldugu konusunda yorumlar okudum. Bu duruma dikkat edebilirsiniz belki. Performans konusundan bende 4 gb versiyonu var ve ben cok memnunum. :D
Csgo pugb gta 5 en son kac fps alirim normal grafiklerde yuksekte degil

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-08-17-19-40-40-046_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2020-08-17-19-40-40-046_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    232,6 KB · Görüntüleme: 37
Hocam şöyle bir sistemim var toplayali daha 3-4 ay oldu kutu fatura garanti devam ediyor vidalarina kadar duruyor. epsi sıfır alındı 7000 tl ye bırakıyorum eğer düşünürseniz.

Ryzen 5 1600 af islemci

Palit Gtx 1660 ti ekran kartı

Gigabayte b450 s2h anakart

8x2 3000 mhz ram Corsair

High power 600w 85+ psu

Samsung evo 860 250 gb Ssd

Darkflash pollux kasa

WD BLUE 1 tb HDD

AOC 24g2u 144 hz 1 ms monitör 24 inc

Cooler master mh751 profesyonel kulaklık

Logitech g102 mouse

Logitech mousepad