Ryzen 5 3600X vs 3600 vs 2600X

İki işlemci arasında 1000 lira fark var. Elindeki ekran kartı belli. Sisteminde sadece 8 GB bellek var. Gidip de en pahalı işlemciyi neden önerelim? Boşu boşuna işlemciye dünya para vereceğine sistemdeki belleğini 16 GB yapsın, depolaması yetersizse 500 GB SSD alsın. Çok daha iyi olur. Bütçesini mantıklı bir şekilde harcamış olur.

Ryzen 1600 AF alırsanız RTX 2060 Super'e kadar rahatça besler.

Rahatça demek abarti olur ama 2060 ile de kullanilabilir.
Arkadaşlar merhaba. Ürünlerim şöyle;
Ekran kartı: RX 580.
RAM: Corsair 8 GB.
Ekran kartımı daha öncesinde aldığım için parçaları ona göre ayarlamak zorundayım. İşlemci eksiğim var ve hangisi daha kullanışlı olur bilemiyorum. Bugün sipariş edeceğim üçünden birini. Farklı bir öneriniz varsa da merak ediyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Ekran karti yükseltmesine pek ihtiyacınız olmaz bence RX 580 gayet güçlü bir kart 3A oyunlari rahatlikla oynatir size tavsiyem daha dengeli bir işlemci almaniz 1600 AF ya da 2600 gibi fazlasina gerek olmaz onceliginizin RAM olmasi lazim SSD niz yoksa RAM aldiktan sonra SSD'de alabilirsiniz.

Arkadaşlar teşekkür ederim şöyle bi karar kıldım. 3600x ten vazgeçtim 3600'ü 1400 e alıp arada bana kalan 400 liraya ekstra 8 gb ram alacağım. Ssd zaten mevcut yazmayı unutmuşum. Yorumlardan böyle sonuç çıkardım.

Paran butcen varsa her zaman icin daha iyi islemci secimi yapilmali ileriye donuk.

Rx 580 orta seviye bir ekran karti ileriye donuk muhakkah satip daha yeni model almayi isteyeceksiniz o vakit islemcim yeni ekran kartini beslermi derdine son alabiliyorsan en iyisini al.

3600 al gec 3600x olanina da gerek yok cunku 3600 2080 ekran kartina kadar besler.

Bende 2600x ile 3600x arasında çok gidip geldim ve oyunlarda öyle ahım şahım bir fark göremedim o yüzden arada 600 lira bir fiyat farkı vardı bende ramlere harcadım o parayı. 2 hafta oldu bende AMD sisteme geçeli. Yanına bir de msi ventus rtx 2070 aldım canavar gibi oldu sistem. Yani demek istediğim benim gibi yapabilirsin gayette güzel olur 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı