Ryzen 5 3800X RTX 2070 Super sistem uyumu

omerfatilla

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Sistem toplamayı düşünüyorum, parçalar aşağıda yazıldığı gibi olacak. Herhangi bir uyumluluk sorunu yaşar mıyım?

İşlemci: AMD Ryzen 5 3800X 3.9 GHz 32 MB önbellek.
Anakart: MSI MPG X570 GAMING Edge 2 X PCI-e 4.0.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2070 Super Advanced Edition 8 GB 256 Bit.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz.
SSD: Corsair force MP510 480 GB NVMe PCI-e gen3 M.2 3480Mb/2000Mb.
HDD: WD Blue 1TB SATA 6 Gb/s 7200 RPM 64 MB önbellek 3.5"
PSU: Cooler Master MW MPX-6501-amaab 650W 80+ Bronze 12V v2.4.
Kasa: lianli lancool II.

Kasasına kadar yazdım :) yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı modelini Gold seçmenizi ve CM seçmemenizi öneririm. Çok kaliteli bir marka olsa da fanları işin içine girince batırıyorlar.

Anakartı X570 Tuf Gaming Plus ya da X570 Aorus Elite yapın. Seçtiğiniz anakartın fiyatına göre VRM yapısı kötü. Bütçe yetiyorsa bellek olarak Trident Z 3600MHz CL16 olursa iyi olur. PSU olarak da Corsair, Seasonic tarzı markalara yönelmenizi öneririm.

Sistem güzel, ama o anakartta kullanılan VRM kalitesi fiyat performans açısından biraz geride gibi.
Bu listenin belki bir yardımı dokunabilir. Yine de sizin tercihiniz, hayırlı olsun :).
Önerim ASUS veya GIGABYTE olur. Ya da MSI CARBON modeli.

Onun yanında PSU olarak Seasonic veya Corsair seçmeniz daha garanti olur diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• timhhrx2d2631.png
    timhhrx2d2631.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 25
Öncelikle kısa sürede bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Güncel sistemlerde dediğinize bakılırsa gold sertifikalı güç kaynakları daha mantıklı. Benim ekseriyetle merak ettiğim konu işlemci ile ram frekansının uyumu ve bu sistem bana yayın sırasında herhangi bir sorun teşkil eder mi? Çünkü işlemci özelliklerinde bellek türleri karşılığında resimdeki gibi 3200 Mhz yazmakta fakat seçtiğim ramin frekansı 3600 Mhz

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200312-155929.png
    Screenshot_20200312-155929.png
    56,1 KB · Görüntüleme: 25
Öncelikle kısa sürede bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Güncel sistemlerde dediğinize bakılırsa gold sertifikalı güç kaynakları daha mantıklı. Benim ekseriyetle merak ettiğim konu işlemci ile ram frekansının uyumu ve bu sistem bana yayın sırasında herhangi bir sorun teşkil eder mi? Çünkü işlemci özelliklerinde bellek türleri karşılığında resimdeki gibi 3200 Mhz yazmakta fakat seçtiğim ramin frekansı 3600 Mhz
Ryzen serisi için 3600 Mhz en performanslı olanı ama 3200 de tercih edebilirsiniz.

Önemli olan işlemci değil anakart performansı. 3600MHz bakıyorsunuz ama CL değerine de dikkat edin. Sizin baktığınız bellekler CL18 büyük ihtimal. Bütçe yeterliyse 3600MHz CL16 alın. AMD'nin önerdiği en iyi performans veren ideal bellekler bunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı