Ryzen 5 4600G "Bu bilgisayar Windows 11'ı çalıştıramaz" hatası

RkansX

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Windows 11'e geçecektim faka bu bilgisayar Windows 11'i çalıştıramaz hatası alıyorum. Fakat bana hep bildirim geliyor Windows 11'e geçebilirsiniz diye ben ise temiz kurulum olsun diye sıfırdan kuracaktum fakat o hatayı aldım. TPM özelliği açık.
Ryzen 5 4600G.
RX 570 4 GB.
MSI B450M-A Pro Max
16 GB RAM

Dosya Ekleri

• IMG_20230822_102832_1.jpg
    IMG_20230822_102832_1.jpg
    215,1 KB · Görüntüleme: 31
  • WİN11.png
    WİN11.png
    91,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba Windows 11'e geçecektim faka bu bilgisayar Windows 11'i çalıştıramaz hatası alıyorum. Fakat bana hep bildirim geliyor Windows 11'e geçebilirsiniz diye ben ise temiz kurulum olsun diye sıfırdan kuracaktum fakat o hatayı aldım. TPM özelliği açık.
Ryzen 5 4600G.
RX 570 4 GB.
MSI B450M-A Pro Max
16 GB RAM

Hocam şu anki sistemle geçmemenizi öneriyorum, Windows 10 desteği bitince geçin derim.

Ryzen 5 4600G.
RX 570 4 GB.
MSI B450M-A Pro Max
16 GB RAM

Microsoft'un sitesinde Windows 11 ISO'su mevcut, oradan indirip Rufus veya Ventoy ile ISO'yu USB'ye aktarın. Ardından da kurulum yapın.

Ama Windows 11 geçmenizi pek önermem. Ya Windows 10'da kalın ya da Custom ISO geçin. Eğer oyun oynayan biriyseniz ve oyunlarınızın linux/proton desteği varsa Linux Mint'e bir şans verin derim. Windows'tan çok daha hafif ve kullanıcısına sürekli bir şeylerin reklamını göstermiyor. Ayrıca her uygulamayı indirebildiğiniz bir yazılım mağazası da mevcut.

Microsoft'un sitesinde Windows 11 ISO'su mevcut, oradan indirip Rufus veya Ventoy ile ISO'yu USB'ye aktarın. Ardından da kurulum yapın.

Ama Windows 11 geçmenizi pek önermem. Ya Windows 10'da kalın ya da Custom ISO geçin. Eğer oyun oynayan biriyseniz ve oyunlarınızın linux/proton desteği varsa Linux Mint'e bir şans verin derim. Windows'tan çok daha hafif ve kullanıcısına sürekli bir şeylerin reklamını göstermiyor. Ayrıca her uygulamayı indirebildiğiniz bir yazılım mağazası da mevcut.
zaten flash bellek ile denedim

Başka bir flash belleğe yazdırdım bu sefer oldu teşekkürler herkese

fakat microsoft hesabını mecburi girdim microsoft hesabı olmadan kullanmanın bir yolu yok mu

Son düzenleme:

Fakat Microsoft hesabını mecburi girdim Microsoft hesabı olmadan kullanmanın bir yolu yok mu?

Rufus ile yazdırırken yerel kullanıcı gibi bir seçenek var onu seçerseniz öyle kuruyor. Onun haricinde ReviOS11 gibi Custom ISO'larda da istediğiniz şey mevcut.

Fakat Microsoft hesabını mecburi girdim Microsoft hesabı olmadan kullanmanın bir yolu yok mu?

Oturum açıktan sonra Hesaplar kısmından yerel hesaba geçebilirsiniz

Geri
Yukarı