Ryzen 5 4650G ekran gelmiyor

Emrah Gökçe

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper Steel PVS48G320C6 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 Ram
SSD veya HDD modeli
TOSHİBA 240GB SSD
Anakart
Asrock B450M-HDV R4.0
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Merhaba arkadaşlar yazılım işlerim için bir bilgisayar topladım, kurulumunu yaptım fakat çalıştırdığımda fanlar dönüyor ama ekran gelmiyor "no Signal" diyor. BIOS ekranı bile gelmiyor. Sorun neden olabilir? Çözmek için neler yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar yazılım işlerim için bir bilgisayar topladım, kurulumunu yaptım fakat çalıştırdığımda fanlar dönüyor ama ekran gelmiyor "no Signal" diyor. BIOS ekranı bile gelmiyor. Sorun neden olabilir? Çözmek için neler yapabilirim?
Parçalar ikinci el mi?
Anakart bios sürümü R5 4650 için düşük olabilir. Bios yükseltme yani güncellemesi gerekebilir...
Bios gelmediğini söylüyor :(.

Parçalar sıfır.

Merhaba kutu üzerinde desktop 3000 ready yazıyor benim işlemci 4000 dediğiniz gibi BIOS güncellemesi yapmam gerekebilir fakat bunu nasıl yapacağım ekranda görüntü yok yardım edebilir misiniz?
Siz kendi imkanınızla yapmak isterseniz eski nesil bir Ryzen işlemci takarak bu işlemi yapabilirsiniz...

Son düzenleme:
1644940668855.png

Burada 4000 g-series destekli dediği için almıştım.

Servise götürebilirsiniz ya da ücretli olarak dışarıda da yaptırılabilir...

Siz kendi imkanınızla yapmak isterseniz Ryzen 1, 2 veya 3. nesil bir işlemci takarak bu işlemi yapabilirsiniz...

Servise götürme imkanım yok çünkü kendim topladım elimde düşük model işlemcide yok, nasıl yapabilirim bu şekilde BIOS Update?
Sorunu eski bir işlemci takmadan çözebilme şansım var mı?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1305993

Burada 4000 g-series destekli dediği için almıştım.

Servise götürme imkanım yok çünkü kendim topladım elimde düşük model işlemcide yok, nasıl yapabilirim bu şekilde BIOS Update?
Evet desteklediğini (bana göre de eksik hatalı bilgilendirme) belirtmişler... Muhtemel bios güncellemesi ile sağlanan bir destek. Çünkü 2018 den bu yana kullanılan ve birçok bios sürümü olan bir anakart... Sizin anakartınızdaki bios sürümünü bilemiyorum, o yüzden eski bir sürüm olabilir. Güncelleme bu durumda tek çözüm.

Son düzenleme:
Evet desteklediğini (bana göre de eksik hatalı bilgilendirme) belirtmişler... Muhtemel BIOS güncellemesi ile sağlanan bir destek. Çünkü 2018'den bu yana kullanılan ve birçok BIOS sürümü olan bir anakart... Sizin anakartınızdaki BIOS sürümünü bilemiyorum, o yüzden eski bir sürüm olabilir. Güncelleme bu durumda tek çözüm.

Fark etmiyor anakart garantili ise onlar BIOS'unuzu güncelliyorlar... Değilse yine ücretle hallederler... (kargo ile de gönderilebilir, iletişime geçebilirsiniz)

Teknobiyotik'ten aldım 2 gün önce, 2-3 kere kontrol ettim destekleyip desteklemediğini forumdaki konuları da incelemiştim fakat ekranda görüntü yok :)
Anakartı güncellemeden veya komple değiştirmeden başka bir çözüm yapamaz mıyım kendim? Ekrana görüntü gelmeden BIOS güncellemek mümkün mü?

Son düzenleme:
Teknobiyotik'ten aldım 2 gün önce, 2-3 kere kontrol ettim destekleyip desteklemediğini forumdaki konuları da incelemiştim fakat ekranda görüntü yok :)
Teknobiyotik ile iletişime geçebilirsiniz onlar (Akortek Bilişim) AsRock teknik servisini de bünyelerinde barındırıyorlar... Kutu üzerindeki seri numarasından bios güncel mi? eski sürüm mü? sattıkları ürün hangi yıl üretim bandından çıkmış, üretim tarihini vs. görebilirler...

Yeni konular

Geri
Yukarı