Ryzen 5 5500 hazır sistemde işlemci R5 5600 yapılmalı mı?

5500 kullanıyorum ben de. Bütçe yoksa 5500'ün durmasında sakınca yok. İleride değiştirirsiniz.

Sıkıntı yaşamazsın.

Şimdilik idare eder. Size tavsiyem birkaç sene sonra 5600'ün de üzerinde bir işlemciye geçiş yapmanız olur o zaman.

Online oyun Valorant oynuyorum şu an sadece o da 144 FPS'yi geçtigi zaman her türlü işime yarıyor zaten fakat ben hikaye bazlı oyunlar oynamak için almak istiyorum bir sıkıntı yoksa alıyorum

Hocam bütçem şu anlık buna yetiyor bu işlemci ile oyunlarda sıkıntk yaşa mıyım? Arada az bir fark yok yani ilerleyen zamanlarda değiştiririm tabii ki. Online olmayan oyunlarda çok bir fark var mı? İnternetteki testlere baktıgımda çok bir fark yok gibiydi.

İleride parça degisimi yapmak zorunda kalabilirsin eger acelen yoksa biraz daha bekle al aldığın bilgisayar kampanya da falansa tukenıcekse GameGaraj Hero 5A ya da bakabilirsin oradan yeni aldım ben gayet memnunum.

İlerleyen yıllarda değiştireceksen al o zaman. Örneğin 2 sene sonra değiştirdiğinde ucuzlar işlemciler 5800X'e vs geçersin.

İleride parça degisimi yapmak zorunda kalabilirsin eger acelen yoksa biraz daha bekle al aldığın bilgisayar kampanya da falansa tukenıcekse GameGaraj Hero 5A ya da bakabilirsin oradan yeni aldım ben gayet memnunum.

Yani kampanya sayılabilir aynı sistem farklı sitelerde 15.000 TL civarı ve malum fiyatların ne olacağı belli olmadığı için alayım dedim.
Bundan 1-2 sene sonra daha da güçlü bir işlemciye geçerim zaten fakat bu beni 1-2 sene götürmü onu ögrenmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı