Ryzen 5 5500 ile RX6600 sistem nasıl?

Kabzomanadam

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam iyi sosyaller, abiler halihazırda PS5 ile takılıyorum hemen hemen bütün oyunları konsolda oynuyorum ama elimde bir sistem var ve çok eski. Tamamen bütçe odaklı giderek R5 5500 RX6600 ve A520 anakartlı hazır sistem aldım. Yaklaşık bu sistem 14K tuttu. Günümüz oyunlarını Full HD medium high arası oynayıp geri kalan gündelik işlerimi bu sistemde çözmeyi düşünüyorum. (sosyal medya YouTube falan.) Bir arkadaşım o kadar para vereceğine 5K daha fazla verip R5 5600 4060'lı sistem aldan daha iyiydi diyor. Açıkçası aradaki fark çok da az değil. Düşüncelerinizi merak ediyorum sizce iade edip 4060a geçmeli miyim? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam iyi Sosyaller, abiler halihazırda PS5 ile takılıyorum hemen hemen bütün oyunları konsolda oynuyorum ama elimde bir sistem var ve çok eski. Tamamen bütçe odaklı giderek R5 5500 RX6600 ve A520 anakartlı hazır sistem aldım. Yaklaşık bu sistem 14K tuttu. Günümüz oyunlarını Full HD medium high arası oynayıp geri kalan gündelik işlerimi bu sistemde çözmeyi düşünüyorum. (sosyal medya YouTube falan.) Bir arkadaşım o kadar para vereceğine 5K daha fazla verip R5 5600 4060'lı sistem aldan daha iyiydi diyor. Açıkçası aradaki fark çok da az değil. Düşüncelerinizi merak ediyorum sizce iade edip 4060a geçmeli miyim? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yani çok yüksek bir performans aramıyorsan gündelik oyunlar oynayacaksan RX6600 işini görecektir ama yeni teknoloji ve daha fazla performans ve kalite istiyorsan 5K daha fazla verip 4060'lı sistemi alabilirsin.

Aradaki 5K farkta az degil. Şu an RX6600 1080p Ultra(abartiyorsun diyenler olmaz herhalde testlerde Ultra 60FPS falan bu da yeterli zaten)icin oldukca yeterli bir kart gittigi yere kadar kullanin.

Eğer oyun bazında çok üst düzey arayışınız yoksa elinizdeki sistem 14 bin lira için gayet güzel. RX 6600 şu an güncel oyunların neredeyse tamamını 1080p Ultra-high ayarlarla oynatıyor zaten.

Abiler çok teşekkür ederim, şöyle yayıncı hazır sistem olarak 13bindi. Ram markasını değiştirip 3 adet kasa fanı ilave ettim sadece. Normalde ilk yayınlandığında 10.500bindi ama kaçırdım :) Evet Steam kütüphanemdeki eski oyunları açayım günümüzden işte cs go açayım yeterli. Çünkü asıl oyunları AC Mirage Spiderman 2 falan onları konsolda oynuyorum beni tatmin ediyor :D Zaten konsolda hep hikayeli oyunlar oynuyorum, sadece online olarak f1 oynuyorum. PC’de de CS Go dışında aman aman bir online oyun oynamıyorum. Abiler tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Selam iyi sosyaller, abiler halihazırda PS5 ile takılıyorum hemen hemen bütün oyunları konsolda oynuyorum ama elimde bir sistem var ve çok eski. Tamamen bütçe odaklı giderek R5 5500 RX6600 ve A520 anakartlı hazır sistem aldım. Yaklaşık bu sistem 14K tuttu. Günümüz oyunlarını Full HD medium high arası oynayıp geri kalan gündelik işlerimi bu sistemde çözmeyi düşünüyorum. (sosyal medya YouTube falan.) Bir arkadaşım o kadar para vereceğine 5K daha fazla verip R5 5600 4060'lı sistem aldan daha iyiydi diyor. Açıkçası aradaki fark çok da az değil. Düşüncelerinizi merak ediyorum sizce iade edip 4060a geçmeli miyim? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
alabilicek imkanın varsa al derim ama yoksa bende rx6600 + ryzen 5 5500 kullanıyorum işimi görüyor.

Abiler çok teşekkür ederim, şöyle yayıncı hazır sistem olarak 13bindi. RAM markasını değiştirip 3 adet kasa fanı ilave ettim sadece. Normalde ilk yayınlandığında 10.500bindi ama kaçırdım :) Evet Steam kütüphanemdeki eski oyunları açayım günümüzden işte CS:GO açayım yeterli. Çünkü asıl oyunları AC Mirage Spider-Man 2 falan onları konsolda oynuyorum beni tatmin ediyor :D Zaten konsolda hep hikayeli oyunlar oynuyorum, sadece Online olarak F1 oynuyorum. PC'de de CS:GO dışında aman aman bir Online oyun oynamıyorum. Abiler tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Açıkçası senin kullanımın için RTX 4060 fazla, fazladan 5-6 bin lira harcamamışsın ne güzel işte cebinde kalmış. Konsol oyuncusu isen mantıklı da zaten bence.

Kullanıyorum triple a oyunlarda bile gayet tatmin edici.
5500'ü gereğinden fazla linçlediler. Ryzen 2600'den geçtim. Fark kesinlikle hissediliyor. Özellikle %0.1 ve %1 FPS olarak. RX6600'de zaten 3060'ın ensesinde. FP zirvesi ikili.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı