Ryzen 5 5500 kötü mü?

Dostum yazılanları iyi oku. B550 çipsetli anakart gerekiyor 5600ü tam performans kullanman için. Arkadaş daha uygun fiyatlı pcle 3.0 destekleyen anakartla kıyaslama yapıyor.
Tam performans dediğin sanki performansı 4 katına çıkartıyormuş gibi, birisi 83 alacaksa biri 80 alacak.
5600 ile aldığın anakartta PCIe 4.0 kullanamıyorsun. Senin için önemli olmayabilir PCIe 4.0 ama benim için önemli arkadaş. Parasını veriyorum daha yeni teknoloji kullanmak istiyorum. Sen PCIe 3.0 anakartınla PCIe 4.0 kartını kullanmaya devam edebilirsin.
İster PCI-e 3.0 olsun ister PCI-e 4.0 5500, 3600 üstü RAM frekanslarında her türlü oyunlarda 12100F'i geçecek.

12100f in besleyebileceği ekran kartının full pci-e 4.0 bant genişliğini kullanacağını bende düşünmüyorum. hı anakart ileriye dönük yatırım olarak düşünülebilir o başka

Intel 14. nesilde çok yüksek ihtimal yeni sokete geçecek, bir ileri dönüklüğü kalmayacak. Şu an en ileri dönük soket AM5 fakat o da çok pahalı.
12100f in besleyebileceği ekran kartının full pci-e 4.0 bant genişliğini kullanacağını bende düşünmüyorum. hı anakart ileriye dönük yatırım olarak düşünülebilir o başka

Yeni konular

Geri
Yukarı